Холанд и Де Брујне као Бетмен и Робин - Сити у четвртфиналу ФА купа

Ерлинг Холанд постигао пет погодака, а Кевин де Брујне уписао четири асистенције, у победи Манчестер ситија у Лутону 6:2, захваљујући којем су се "грађани" пласирали у четвртфинале ФА купа
Холанд и Де Брујне као Бетмен и Робин - Сити у четвртфиналу ФА купаGetty © Shaun Botterill

Лако је Пепу Гвардиоли када у тиму има Ерлинга Холанда и Кевина де Брујнеа - двојац је готово сам прегазио екипу Лутона и донео "грађанима" пласман у четвртфинале ФА купа.

Прва звезда утакмице на "Кенилворт роуду" био је норвешки нападач, који се чак пет пута уписао у листу стрелаца.

Код прва четири гола асистент му је био Кевин де Брујне, који је још једном показао да ће здрав бити велико појачање за Сити у завршници сезоне.

"Грађани" су већ у 18. минуту имали два гола предности, да би Холанд у 40. комплетирао хет-трик.

Џордан Кларк је у финишу првог дела смањио предност годтију, а онда је на старту другог дела исти играч покушао да закомпликује ствари на мечу.

Ипак, Норвержанин је са нова два поготка одагнао сваке сумње ко ће у четвртфинале националног Купа, али и послао поруку ривалима у Премијер лиги да ће и ово бити његова сезона.

Холанд јер најбољи стрелац енглеског шампионата са 17 погодака, док је у Лиги шампиона још пет пута тресао мреже противника.

Коначан резултат утакмице Лутон - Манчестер сити 2:6 поставио је Матео Ковачић у 72. минуту сусрета.