"Грађани" не дају титулу, Сити "прогутао" Јунајтед у манчестерском дербију

Фудбалери Ситија победили су Јунајтед са 3:1 у дербију Манчестера, који је одигран у оквиру 27. кола Премијер лиге
"Грађани" не дају титулу, Сити "прогутао" Јунајтед у манчестерском дербијуGetty © Catherine Ivill

Спектакуларан дерби одиграли су "грађани" и "црвени ђаволи", после којег је шампионска трка још драматичнија.

Манчестер може бити поносан на свој дерби, пошто су сва три гола постигла градских ривала.

Све је почело шокантним голом Јунајтеда у осмом минуту.

Маркус Рашфорд је савршено шутирао са дистанце, а Едерсон није могао да учини ништа осим да лопту извади из мреже.

Међутим, од тог тренутка, на терену постоји само једна екипа.

Сити је нападао, гризао и кидао на све начине, али је осакаћен тим Јунајтеда, чију одбрану је предводио времешни Џони Еванс, одолевала је јуначки све до 56. минута.

Истина, могло је све да буде и раније решено, да се Фил Фоден и Ерлинг Холанд нису поштено испромашивали.

Поготово норвешки нападач, који је промашио празан гол са свега два метра.

А онда, у 56. минуту, Фоден је опалио по лопти са дистанце и постигао спектакуларан погодак.

Давио је Сити ривала, све јаче и јаче, док га потпуно није савладао у 80. минуту, када је други гол на мечу постигао Фоден.

Тачку је ставио Холанд у судијској надокнади, када је искористио поклон Софијана Амрабата и поставио коначан резултат.

Ливерпул је први са 63 бода после 27 мечева, Сити има бод мање, док је Арсенал трећи са 58, али и утакмицом мање.

Нема одмора у Премијер лиги, пошто се већ наредног викенда  игра меч који може потенцијално решити шампионску трку - Ливерпул дочекује Манчестер сити.