Бледа и безидејна Холандија извукла реми против Еквадора

Фудбалери Холандије и Еквадора одиграли су нерешено 1:1 у мечу другог кола групе А на Светском првенству у Катару
Бледа и безидејна Холандија извукла реми против ЕквадораGetty © Francois Nel

Ни у другој утакмици на Светском првенству у Катару, селекција Холандије није оправдала свој квалитет, статус фаворита и селекције која конкурише на титулу светског шампиона.

Тим Луја ван Гала упутио је само два шута ка голу Еквадора у другом колу групе А.

И док је у првом мечу против Сенегала, слична партија била довољна за победу, овога пута Холандија је освојила само бод.

"Орање" је рано повело, пошто је Гакпо на сјајан начин послао лопту у мрежу ривала у шестом минуту сусрета.

Очекивало се да ће то потпуно растеретити Холанђане и да ће их публика у Катару напокон видети расположене и отворене за играње фудбала.

Ипак, десило се потпуно супротно, пошто је европска селекција у наставку деловала потпуно безидејно и безопасно.

Еквадор је то успео да делимично искористи и да оствари, за њих, повољан резултат.

До изједначења, јужноамеричка земља дошла је почетком другог дела меча.

Играо се 49. минут, када је Еквадор одузео лопту на противничкој половини, потом се брзо трансформисао у напад.

Еступињан је шутирао са леве стране, тај ударац је одбранио голман Ноперт, али је на правом месту био Енер Валенсија, који је постигао свој трећи гол на турниру.

До краја меча, Еквадор је покушавао на разне начине да дође до преокрета и победе, али им је понестајало концентрације и среће у завршници.

Холандија се успешно одбранила, те је меч завршен резултатом 1:1.

Играчи, стручни штаб и навијачи Еквадора су уплашено напустили стадион, пошто је њихов најбољи играч и стрелац Валенсија, због повреде у самом финишу, изнет носилима са терена.