Терор Јовељића у МЛС-у траје - ЛА Галакси са Србином од 0:2 до 3:2

Први гол у америчкој лиги постигао је и Немања Радоја
Терор Јовељића у МЛС-у траје - ЛА Галакси са Србином од 0:2 до 3:2Getty © John Todd/ISI Photos / Contributor

Фудбалери Лос Анђелес Галаксија уписали су други тријумф у новој сезони МЛС лиге и то након фуриозног преокрета у другом полувремену против Спортинг Канзас Ситија - 3:2.

Галакси је до тријумфа стигао и уз помоћ Дејана Јовељића и његовог петог поготка у петом мечу у сезони, али претходно је други српски интернационалац затресао мрежу.

Спортинг је повео 1:0 у 34. минуту после првог поготка Немање Радоје у МЛС лиги, некадашњег везисте Селте. Агада је повисио на 2:0 у надокнади првог дела игре, али је Галаксију било потребно само осам минута за потпуни преокрет.

Гости из Калифорније су у 72. минуту смањили заостатак преко Завалете, Јовељић је три минута касније изједначио, да би Делгадо у 80. минуту донео прекрет Галаксију за другу победу у сезони. Јовељић је овим поготком изједначио рекорд МЛС лиге са најдужим низом мечева са постигнутим поготком на старту неке сезоне.