Јовић помогао Мајамију да дође до историјске победе, Мицић и Покушевски изгубили од Вориорса

Кошаркаши Мајамија прегазили су екипу Портланда 142:82, док је Шарлот на свом терену изгубио од Голден Стејта 115:97, у утакмицама НБА лиге одиграним прошле ноћи

Мајами је против Блејзерса остварио најубедљивију победу у историји франшизе, а коначна разлика од 60 поена јасно осликава однос снага на терену "Касеја центра".

Кошаркаши Хита од самог старта ушли су максимално у меч и остварили најубедљивији тријумф у НБА ове сезоне.

Томас Брајант био је најефикаснији на мечу са 26 поена, Тери Розије додао је 22, а Бем Адебајо 21 за победнике, док је надругој страни Хендерсон убацио 20 поена за госте.

Никола Јовић био је у стартној петорци Мајамија и меч завршио са 5 поена, 2 скока и 3 асистенције.

Шарлот је убедљиво поражен на свом терену од Голден Стејта, уз солдине партије Васе Мицића и Алексеја Покушевског.

Плеј репрезентације Србије убацио је 10 поена и 8 пута асистирао саиграчима, док је млади крилни центар уписао 6 поена и 3 скока.

У победничкој екипи Стеф Кари убацио је 22 поена, Ендру Вигинс додао је 20.

Минуте је добио и Тристан Вучевићм који је у поразу Вашингтона од Детроита 96:87 забележио 2 скока за нешто више од два минута на терену.