Фудбалери Челсија и Барнлија одиграли су нерешено 2:2 у мечу 30. кола енглеске Премијер лиге
Челси се брукао против десеторице, невероватан преокрет Њукасла, Сон у спас ТотенхемуGetty © Richard Pelham

Читаве сезоне се "плавци" муче и не успевају да покажу ни делић потенцијала тима којег имају.

Тако је било и у дуелу са претпоследњепласираним Барнлијем у 30. колу домаћег првенства.

Гостима је у 20. минуту поништен гол због играња руком, а финиш првог дела донео је неке од кључних момената.

У 40. минуту је Асињон добио други жути картон, па је Барнли остао са десеторицом на терену.

Само три минута касније, тренер гостију Винсен Компани је због приговора за пенал добио црвени картон, па је његов помоћник наставио да води екипу.

Палмер је још једном ове сезоне био прецизан са беле тачке, чиме је Челси дошао до вођства.

Деловало је да ће гол и играч предности, бити довољни фактори да екипа Марусија Покетина стигне до победе.

То се ипак није десило, пошто су гости показали велику борбу и пожртвовање у наставку.

Већ у другом минуту другог полувремена, Кулен је донео гостима изједначење.

Резултат 1:1, био је актуелан све до 78. минута, а онда је Палмер новим голом донео Челсију поново вођство.

Таман када се помислило да је Барнли дотучен, само три минута касније стигао је нови одговор.

О'шеј је погодио и поставио коначних 2:2.

Челси је остао 11. на табели, док је Барнли 19.

Један од импресивнијих преокрета ове сезоне, извесли су фудбалери Њукасла против Вест Хема.

"Свраке" су успеле да славе у мечу у којем су губиле са 3:1.

Исак је у шестом минуту донео домаћину предност, али су онда уследили голови гостију из Лондона.

Редом су погађали Антонио, Кудуш и Боуен у 21, десетом минуту надокнаде првог полувремена и 48. минуту.

Ипак, уследио је одговор Њукасла, који головима Исака и у два наврата Барнса, стиже до победе од 4:3.

Тако је екипа са "Сент Џејмс" парка дошла до осме позиције и 43. бода, што је један мање од седмопласираног Вест Хема.

У осталим мечевима, Тотенхем је касним голом Сона, победио Лутон са 2:1, а Борнмут је истим резултатом победио Евертон.

Шефилд и Фулам су одиграли нерешено 3:3, док су ремизирали и Кристал Палас и Нотингем Форест, а на том мечу било је 1:1.