Бајерн и званично нокаутиран, Борусија славила у "Дер класикеру"

Немачки највећи фудбалски дерби, познатији као "Дер класикер" припао је екипи Борусије Дортмунд, која је савладала у гостима Бајерн Минхен са 2:0
Бајерн и званично нокаутиран, Борусија славила у "Дер класикеру"Getty © Alexander Hassenstein

Нови, можда и коначни "шамар" у трци за прво место Бундеслиге, Бајерн је доживео на најгори могући начин.

У истом дану када је Леверкузен направио велики преокрет против Хофенхајма, Баварци су претрпели болан пораз у дербију са Борусијом Дортмунд.

Већ у десетом минуту су гости стигли до вођства и тако наговестили "потоп" Бајерна.

Брандт је асистирао, а стрелац гола био је Адејеми.

Распламсала се борба након тог гола, али је предност гостију дуго стајала на семафору.

Играо се 83. минут, када је Дортмунд постигао погодак који је решио питање победника.

Але се овога пута нашао у улози асистента, док је стрелац био Рајерсон.

Покушао је Бајерн да се голом врати у игру и учини завршницу занимљивијом, али до тога није дошло.

Погодак Кејна у 89. минуту је поништен због офсајда, па је на крају остало 0:2.

Бајерн се тако на другом месту на табели домаћег шампионата, налази у позицији да има заостатак од 13 бодова за поменутим Леверкузеном.

Са друге стране, Борусија Дортмунд је стигла до 53. бода и четвртог места на табели, уз седам бодова заостатка за Бајерном, а три за трећепласираним Штутгартом.