Спектакл припао Гани, Јужна Кореја пред елиминацијом

Фудбалери Гане савладали су Јужну Кореју са 3:2 у утакмици другог кола групе Х на Светском првенству у Катару
Спектакл припао Гани, Јужна Кореја пред елиминацијомGetty © Claudio Villa

Екипа Гане је дошла до веома важне победе, док је Јужна Кореја пред елиминацијом после два одиграна кола.

Чинило се после 45 минута игре да је Гана већ одрадила посао - Салису је донео предност афричкој екипи у 24. минуту, а Кудус је десет минута касније удвостручио предност.

Ипак, Јужна Кореја се на невероватан начин вратила у игру.

У 58. минуту меча је Чо био сналажљив пред голом и главом постигао гол, после убацивања са стране.

Три минута касније, готово идентична ситуација - убачена лопта са истог дела терена, Чо је високо скочио и закуцао лопту у мрежу.

Јужна Кореја, ипак, није искористила моментум, што је Гана казнила у 68. минуту, када је Кудус постигао свој други гол на мечу.

Јужна Кореја је опседала гол противника до самог краја, али се Гана јуначки одбранила.