Рајковић умало зауставио Реал, минималну победу уписала и Барса

Фудбалери Реала савладали су као гости Мајорку 1:0 у 31. колу Ла Лиге, док је Барселона истим резултатом тријумфовала у Кадизу
Рајковић умало зауставио Реал, минималну победу уписала и БарсаGetty © Cristian Trujillo/Quality Sport Images

Реал је после 31. кола задржао осам бодова предности у односу на највећег конкрента, а екипа Карла Анчелотија тешком муком стигла је до победе на Балеарским острвима.

Стрелац јединог гола против Мајорке био је Орелијен Чуамени у 48. минуту.

Реал је био бољи ривал, али је одличну партију пружио голман репрезентације Србије Предраг Рајковић, који је уписао чак осам одбрана.

"Краљевски" клуб и даље држи прво место на табели шпанског шампионата, а Барселона је још једном пришла на осам бодова минуса захваљујући тријумфу у Кадизу.

Стрелац јединог гола на "Новој Мирандиљи" био је Португалац Жоао Феликс у 37. минуту утакмице.

У првом мечу дана, Атлетико је у Мадриду био бољи од Ђироне 3:1, иако су гости из Каталоније повели преко Довбика у 4. минуту.

Гризман и Мората су до полувремена окренули на страну "јорганџија", да би Француз у 50. минуту поставио коначан резултат.

Ђирона је и даље трећа на табели, али је екипа Дијега Симеонеа пришла на само четири бода заостатка.