Наполију измиче Европа, ни два вођства нису била довољна за победу

Фудбалери Наполија и Фрозинонеа, одиграли су нерешено 2:2 (1:0) у мечу 32. кола Серије А
Наполију измиче Европа, ни два вођства нису била довољна за победуGetty © Francesco Pecoraro

Поново се у великој кризи резултата налази тим из Напуља.

Након победе у прошлом колу над Монцом и добрим стартом у мечу са Фрозинонеом, деловало је да актуелни шампион проналази праву форму.

Играо се 16. минут када је Политано погодио за предност домаћина, а асистент је био Ди Лоренцо.

До краја првог полувремена, гости су имали велику шансу за изједначење, али Соуле није искористио пенал, већ му је голман домаћих ухватио "живу" лопту.

Оно што нису успели у 30, фудбалери Фрозинонеа јесу у 50. минуту.

Велики кикс направио је голман Мерет, Соуле је успео да му одузме лопту, а стрелац гола за изједначење био је Шедира.

Ипак, Наполи је убрзо стигао до новог вођства. Око 13 минута касније, Кваратскелија је асистирао Осимену, а нападач Наполија постиже гол за 2:1.

Нису успели изабраници тренера Калцоне да се одбране у преосталем времену.

Играо се 73. минут, када је Шедира постигао свој други погодак и испотавиће се, поставио коначних 2:2.

Након 32 одигране утакмице у домаћем првенству, Наполи има 49 бодова и заузима тек осмо место на табели.

Фрозиноне је дошао до битног бода у борби за опстанак, па је сада 18. са 27 бодова, што је бод мање од тимова који су изван зоне испадања.