"Вучица" господари Римом, савладан Лацио у градском дербију

"Дерби дела капитале", односно дуел Роме и Лација, завршен је победом "вучице" резултатом 1:0
"Вучица" господари Римом, савладан Лацио у градском дербијуGetty © Anadolu

Две екипе састале су се у оквиру 31. кола италијанског првенства.

Рома је наставила свој непобедиви низ у Серији А и повећала број везаних мечева без пораза на седам.

Једини погодак виђен је у 42. минуту, када је "архитекта" био Дибала, а стрелац Манчини.

Упркос бројним узбуђењима на обе стране терена, резултат се до краја сусрета није мењао.

Тако је Рома задржала пето место на табели са 55 бодова, два мање од Болоње и пет више од Аталанте.

Лацио је остао на седмом месту, са 46 бодова.

У другом суботњем мечу у италијанском првенству, Милан је био веома убедљив против Лећеа.

"Росонери" су славили резултатом 3:0, а стрелци су били Пулишић и Жиру у првом, а Леао у другом полувремену.

Пиолијеви момци су дошли до нове победе и 68. бода, чиме заузимају друго место на табели, са 11 бодова мање од градског ривала и лидера - Интера.