Фудбалери ПСЖ-а успели су да савладају Барселону у гостима са 3:1 и тако са укупних 5:4 елиминишу каталонски клуб у четвртфиналу Лиге шампиона. Пласман у полуфинале обезбедила је и екипа Борусије Дортмунд, која је након преокрета избацила Атлетико, такође са 5:4
ПСЖ казнио грешке и угасио Барсину "бајку", Дортмунд невероватним преокретом избацио АтлетикоGetty © NurPhoto

Невероватне утакмице виђене су у Барселони и Дортмунду у реваншима четвртфинала Лиге шампиона.

У оба сусрета виђене су голеаде, прегршт узбуђења и преокрета.

Барселонина бајка у Лиги шампиона ове сезоне, завршена је на неславан начин.

Све је имала "Блауграна" у својим ногама, али је ПСЖ био стрпљив и скупо наплатио све грешке.

Ћавијев тим је из Париза понео предност од 3:2 и потом први повео на свом стадиону.

У 12. минуту Јамал је био асистент, а поново стрелац за Барсу био је Рафиња.

Таман кад се мислило да је француски гост у "нокдауну", уследио је моменат који је вероватно преокренуо читав двомеч.

Араухо је оборио Барколу, који је ишао сам на голмана домаћина, а судија Ковач је штоперу Барсе показао црвени картон.

Од тог момента, ПСЖ се пробудио и гол домаћина је висио о концу.

Играо се 40. минут када је Баркола убацио лопту ка Мбапу, она је дошла до Дембелеа, који је из прве шаље у „рашље“ гола свог бившег тима.

Минут 54. играо се када је виђен преокрет ПСЖ-а.

Лоше је Барселона бранила корнер, лопта је стигла до Витиње, који је имао времена да се намести и упути веома прецизан ударац, који је матирао голмана домаћина.

Из минута у минут, Барса је улазила у све веће проблеме, пошто је два минута након примљеног гола, Ћави добио црвени картон због бурне реакције на судијску одлуку.

Већ у 61. минуту, ПСЖ је направио потпуни преокрет у двомечу.

Кансело је оборио Мбапеа у свом шеснаестерцу, а арбитар Ковач је показао на пенал.

Немилосрдан са беле тачке био је Мбапе, који је ПСЖ-у донео предност од 3:1 у овом мечу, а 5:4 у укупном резултату.

ПСЖ је до краја меча сачувао предност, одолео налетима Барселоне, а потом још једним голом решио питање победника двомеча.

Мбапе се нашао на правом месту и рутински послао лопту у мрежу.

ПСЖ је тако са 6:4 изборио пласман у полуфинале.

Тамо ће се састати са екипом Борусије Дортмунд, која је након невероватног преокрета елиминисала Атлетико Мадрид.

Попут Барселоне, Атлетико има за чиме да жали, пошто је просуо предност из прве утакмице.

Борусија је сјајно ушла у меч и у првом полувремену стигла до вођства од 2:0.

Брандт је у 34. минуту донео Немцима предност, а Матсен је у 39. већ повисио на 2:0 у донео преокрет у укупном резултату.

Друго полувреме донело је неочекивани расплет.

У 49. минуту је Хумелс постигао аутогол, а у 64. минуту је било 2:2.

Кореа је донео изједначење на гостујућем терену, а преокрет и вођство свом тиму у двомечу.

Последњих 25 минута сусрета донели су неочекивани расплет.

У размаку од три минута, Дортмунд је постигао два гола за потпуни хаос и "лудницу".

Филкруг је у 71. минуту погодио за 3:2, а само два минута касније је Сабицер затресао мрежу гостију за невероватних 4:2, а 5:4 за Борусију у укупном резултату.

Резултат се до краја меча није мењао, па је Борусија Дортмунд елиминисала Атлетико и изборила пласман у полуфинале и двомеч са ПСЖ-ом.

• 16. апр 2024 • 22:57

22:57

ПСЖ и Борусија иду у полуфинале!

Парижани су елиминисали Барселону са 6:4, савладавши Каталонце у гостима са 4:1.

Борусија је направила невероватан преокрет и избацила Атлетико Мадрид.

У Дортмунду је било 4:2, па је немачки тим прошао са укупних 5:4.

• 22:52

89' - ГОЛ! Мбапе ставља тачку на меч

Нападала је Барса, али је на другој страни виђен гол који решава двомеч ПСЖ-а и Барселоне.

Није домаћин успео да очисти опасност испред свог гола, лопта је стигла до Мбапеа, који постиже нови гол, којим ПСЖ стиче предност од 4:1 на Монжуику, а 6:4 у двомечу.

• 22:33

74' - ГОЛ! "Лудница" у Дортмунду, нови гол Борусије

Само два гола у размаку од три минута постигао је домаћин.

Борусија води 4:2 у Дортмунду, стрелац овога пута био је Сабицер.

Немци имају предност од 5:4 у двомечу.

• 22:32

71' - ГОЛ! Борусија тресе мрежу гостију

Филкруг је стрелац за домаћина, који води 3:2 на свом терену, па је сада нерешено у двомечу - 4:4.

• 22:25

64' - ГОЛ! Атлетико погађа још једном у Дортмунду

Анхел Кореа је стрелац за Мадриђане, који у Немачкој стижу до 2:2.

Укупан резултат двомеча са Борусијом је сада 4:3 у корист Атлетика.

• 22:23

61' - ГОЛ! ПСЖ потпуно преокреће

Килијан Мбапе био је немилосрдан са беле тачке. ПСЖ долази до предности од 3:1 у Барселони, а 5:4 у двомечу.

• 22:21

59' - Пенал за ПСЖ

Кансело је стартовао у свом шеснаестерцу у дуелу са Дембелеом.

Судија Ковач је одмах показао на белу тачку.

• 22:18

56' - Барселона остаје и без тренера, црвени картон за Ћавија

Тренер Барселоне је добио црвени картон јер је бурно реаговао на одлуку да се досуди фаул његовој екипи на средини терена.

Барселону ће у наставку меча водити његов брат Оскар Ернаднез.

• 22:17

54' - ГОЛ! ПСЖ преокреће у Барселони, нерешено је у двомечу

Исувише простора оставили су фудбалери Барселоне везисти ривала.

Витиња је прихватио лопту на ивици шеснаестерца, наместио се и матирао голмана домаћих.

ПСЖ води 2:1, чиме је изједначио у укупном резултату на 4:4.

• 22:12

49' - ГОЛ! Атлетико смањује на 2:1

Аутогол је постигао Матс Хумелс, чиме Атлетико стиже до смањења од 2:1 у Дортмунду, а изједначења од 2:2 у укупном резултату.