У полуфиналу Лиге конференције играће и Астон Вила и Фјорентина
"Виола" и Вила у полуфиналу Лиге конференције, Мартинез додатно разбеснео ФранцузеGetty © Mustafa Yalcin/Anadolu

Астон Вила је дошла до полуфиналанајтежим путем.

У првом мечу у Енглеској је победила Лил са 2:1, а сада је француски клуб водио 2:0 до саме завршнице.

Јусуф Јазићи је донео предност домаћину у 15. минуту, а на 2:0 је повисио Андре у 67. минуту.

Гости из Бирмингема су успели да изборе продужетке, пошто је у 87. минуту мрежу затресао Мети Кеш.

Голман гостију, Емилијано Мартинез, био је читав меч на мети увреда навијача (због финала Светског првенства у којем је Аргентина победила Француску).

Мартинез је дочекао време за "освету", пошто је одбранио два пенала и донео Вили полуфинале.

У полуфиналу ће играти и Фјорентина која се поштено намучила против Викторије из Плзења.

У првом мечу није било голова, а није ни у Фиренци, иако је домаћин имао играча више од 66. минута.

Ипак, у продужецима је Фјорентина успела да дође до тријумфа, пошто су погађали Гонзалес и Бираги.