Американци преживели Велшане, Енглези убедљиви, прошли Холандија и Сенегал

Десетог дана на Мундијалу у Катару одигране су утакмице у групама А и Б. Холандија савладала Катар са 2:0 и са првог места иде у наредну фазу, док ће са другог места даље Сенегал, који је са 2:1 победио Еквадор. У групи Б Енглеска ће као водећа међу најбољих 16, док су иза ње завршиле Сједињене Америчке Државе
Американци преживели Велшане, Енглези убедљиви, прошли Холандија и СенегалGetty © Tim Nwachukwu
  • 29. нов 2022 • 22:00

22:00

90+10' Крај утакмице! САД преко Ирана до осмине финала!

Американци минималним резултатом (1:0) савладали Иран и пласирали се у осмину финала Светског првенства.

• 21:54

90+4' Крај утакмице, Енглеска победила Велс!

Енглези савладали Велшане 3:0 и обезбедили прво место у групи Б!

• 21:42

80' Иран не успева да запрети Американцима

Иако је Ирану довољан само бод за пролаз даље, они не успевају да угрозе Енглезе. Селектор Карлос Кеирош покушао је изменама, увео је у игру Ансарифарда, Џалалија и Торабија, али се ситуација није променила.

• 21:41

77' Две велике шансе за Енглезе у истом нападу

Прво је Вард скинуо ударац Белингема и спречио четврти гол Енглеске. Потом је одбитак дошао до Фодена који је покушао да затресе мрежу други пут, али ни он није успео – лопта је завршила у корнеру.

• 21:28

68' ГОООЛ! Рашфорд разбио Велшане – 3:0!

Још један погодак нападача Манчестер јунајтеда! Прихватио је дугу лопту на десној страни, ушао у казнени простор и онда изненадио Варда за свој други погодак.

• 21:27

65' Велика шанса за Иранце

Након продора по десном боку, Годос је шутира и умало изједначио. Међутим, Тареми је претходно направио фаул у казненом простору.

• 21:24

56' Пикфорд спасао Енглеску

Кифер Мур окушао је срећу са дистанце, лопту је закачио Мегвајер и умало преварио голмана Пикфорда, али је он успео да се врати и одбрани.

• 21:11

51' ГОООЛ! Нокаут Енглеза, Фоден погађа за 2:0!

Само неколико секунди после првог, Енглеска је постигла и други гол. Са левог бока оштру лопту у казнени простор убацио је Кејн, на другој стативи је налетео Фоден и погодио за 2:0!

• 21:10

50' ГОООЛ! Мајсторија Рашфорда за вођство Енглеске!

Фантастичан погодак постигао је Маркус Рашфорд, којем је ово већ други гол на шампионату. Нападач Манчестер јунајтеда савршено је извео слободан ударац и погодио горњи десни угао за 1:0.

• 21:05

46' Настављени мечеви

Иран – САД 0:1
    Енглеска – Велс 0:0