Магомедов обезбедио другу медаљу за Србију, боксерке "четири од четири"

Садам Магомедов обезбедио другу медаљу за Србију на шампионату Европе у Београду, пошто је у четвртфиналу категорије до 90 кг савладао Мађара Фехера Копанија и пласирао се у покуфинале
Магомедов обезбедио другу медаљу за Србију, боксерке "четири од четири"© TANJUG/ BSS/ DRAGANA STJEPANOVIĆ

За пласман у финале бориће се против Руса, првог носиоца Муслима Гаџхимагомедова.

Истовремено, српске боксерке Наталија Шадрина, Нина Гајић, Нина Радовановић и Драгана Јовановић забележиле су победе на шампионату које се одржава у хали "Александар Николић".

Шадрина, која ће Србију представљати и на Олимпијским играма у Паризу, у категорији до 60 кг, убедљиво је савладала Белорускињу Але Ивашкевић, док је Гајић, у категорији до 75 кг, такође савладала Белорускињу Алине Вебер.

Радовановић је у категорији до 50 кг победила Мађарицу Петру Мезеи, а Јовановић је у категорији до 52 кг елиминисала Молдавку Мају Одаију.