Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Партизана са 2:0 у мечу полуфинала Купа Србије. Црвено-белу су изборили пласман у финале и имаће шансу да одбране "дуплу круну“
Звезди још једна победа у дербију и пролазак у финале Купа, Партизан остао празних шака© ATA Images

Чак два пута у четири дана, Црвена звезда је успела да савлада "вечитог" ривала.

За разлику од претходних мечева љутих ривала, тим Владана Милојевића овога пута је знао на време да искористи своје шансе и тако у мирнијој ситуацији приведе сусрет крају.

Ипак, није тако мирно било на самом старту меча, пошто је почело једном несвакидашњом сценом.

Након минута ћутања у знак недавно преминулог економа Црвене звезде Драгана Милановића, фудбалери Партизана нису заузели своје позиције за почетак сусрета.

Тренер црно-белих Игор Дуљај држао је говор крај аут линије, а фудбалери "парног ваљка" у пар наврат су игнорисали позив главног арбитра Милана Милановића.

То је на крају резултовало жутим картоном за капитена Партизана Светозара Мијаиловића, пре првог судијског звиждука.

У почетку сусрета, Партизан је био опаснија екипа и црно-бели имају за чиме да жале у овом мечу.

Две веома изгледне ситуације црно-бели нису претворили у погодак.

У 16. минуту је Баждар проиграо Гоха, који је избио сам пред голмана Глазера, али му овај ипак брани шут са ивице шеснаестерца.

Пет минута касније, нова контра Партизана и нова шанса. Северина је проиграо Баждара, овај успео да креира позицију за шут, али је лопта отишла преко гола.

Звезда је та два промашаја скупо наплатила, пошто је у само три минута размака, из две шансе постигла два гола.

Играо се 27. минут када је Хванг "заломио" Калулуа и упутио центаршут у петерац Партизана, где Олајинка уз помоћ блока Филиповића, смешта лопту некако у мрежу за 1:0.

Три минута касније, доста слична ситуација и центаршут са десне стране, овога пута Мијаиловића.

Олајинка је сјајно примио лопту, избацио чувара и „закуцао“ лопту у мрежу гостију за 2:0.

Био је то резултат са којим се отишло на паузу за полувреме.

Играло се у нешто слабијем ритму у других 45 минута, али је Звезда наставила да напада гол „вечитог“ ривала.

Створили су црвено-бели прегршт шанси, али је недостајало реализације истих.

Иако је Партизан био тај којем резултат није одговарао, изабраници Игора Дуљаја нису имали решења да дођу до гола којим би учинили завршницу меча занимљивијом.

Звезда је изборила пласман у финале Купа Србије, где ће се састати са екипом Војводине.

Војводина је у првом полуфиналу елиминисала Раднички у Крагујевцу са 1:0.

Изабраници Владана Милојевића ће тако имати шансу да обране "дуплу круну" из прошле сезоне, пошто у домаћем првенству имају 10 бодова предности у односу на Партизан.

• 24. апр 2024 • 21:04

21:04

Крај меча, Звезда иде у финале

Победом од 2:0 у "вечитом" дербију, Црвена звезда је елиминисала Партизан и изборила пласман у финале Купа Србије.

• 21:00

Играће се још четири минута

Судијска надокнада другог полувремена износи четири минута.

• 21:00

90' - Јовановић наставља да бриљира

Голман Партизана одбранио је шутеве прво Мијаиловића са дистанце, а потом и Катаија након прекида.

Остаје 2:0 за Звезду.

• 20:53

84' - Звезда не користи велику шансу

Поново је фантастично реаговао голман Партизана Јовановић, овога пута приликом покушаја Ендијаја, којег је проиграо Катаи.

• 20:27

58' - Остаје 2:0, Јовановић и статива чувају гол Партизана

Хванг је извео слободан ударац и упутио опасну лопту у петерац ривала, тамо Иванићев ударац у последњем тренутку брани Јовановић, а нови покушај Звездиног играча зауставила је статива.

• 20:22

52' - Нестваран промашај Олајинке

Фантастично је пробио Питер Олајинка, избацио јединог чувара и избио сам пред голмана Јовановића.

Ипак, оклизнуо се Звездин фудбалер и то је утицало на то да пребаци лопту преко гола.

• 19:55

Полувреме: Црвена звезда - Партизан 2:0

Аутоголом Филиповића и голом Олајинке, Црвена звезда на полувреме одлази са предношћу од 2:0.

• 19:38

30' - ГОЛ! Олајинка повећава на 2:0 за Звезду

Поново је Олајинка главни актер, овога пута након центаршута Мијаиловића са десне стране.

Сјајно је Олајинка прихватио лопту, наместио се и потом је "закуцао" у гол Партизана.

Звезда стиже до предности од 2:0.

• 19:35

27' - ГОЛ! Звезда води

Лопта се након корнера који је извео Хванг, вратила фудбалеру из Јужне Кореје.

Хванг је сјајно "заломио" чувара и упутио центаршут у петерац гостију. Олајинка је био највиши у скоку, а лопта се од Филиповића одбила у мрежу гостију.

• 19:30

21' - Сада Баждар не користи изгледну шансу

Одлична игра у транзицији Партизана, који је поново креирао озбиљну шансу. Северина је упослио Баждара, који је "заломио" Родића, али је потом шутирао преко гола домаћина.