Ливерпулов нови кикс који води ка опраштању од титуле, свађа Клопа и Салаха

Фудбалери Вест Хема и Ливерпула одиграли су нерешено 2:2 у мечу 35. кола Премијер лиге
Ливерпулов нови кикс који води ка опраштању од титуле, свађа Клопа и СалахаGetty © Justin Setterfield

Ново коло енглеског шампионата донело је нови кикс "црвених" у трци за титулу Премијер лиге.

Након што су у последњих пар мечева претрпели поразе од Кристал Паласа и Евертона, фубалери Ливерпула ремизирали су у Лондону са екипом Вест Хема.

Иако већим делом меча опаснији тим, добрано се Ливерпул мучио против екипе Вест Хема.

Домаћин је у финишу првог полувремена први стигао до гола и наговестио Клоповим момцима да ће веома тешко стићи до сва три бода.

Кудус је био асистент у 43. минуту, а стрелац гола за вођство Вест Хема био је Боуен.

Ипак, показао је Ливерпул свој квалитет у наставку и успео да направи преокрет.

Играо се 48. минут када је Робертсон убацио у средину и волеј ударцем матирао голмана Ареолу за изједначење.

Минут 65. био је на семафору када су "црвени" стигли до новог гола и преокрета.

После корнера и оштре лопте у петерцу Вест Хема, Гравенберх је шутирао, лопта закачила прво Огбону, потом Соучека и на крају Ареолу и тако ушла у гол.

Таман када је деловало да Ливерпул има потребно и неопходно за победу и сва три бода, виђен је нови гол у њиховој мрежи.

Боуен се овога пута нашао у улози асистента, када је центрирао ка Антонију, који главом матира Алисона и поставља, испоставиће се коначних, 2:2.

Поред ремија, тачније новог кикса у борби за титулу Премијер лиге, навијачи Ливерпула не могу бити задовољни ни свађом коју су имали Салах и тренер Клоп у финишу сусрета, односно при уласку Египћанина у игру.

Након 35 одиграних мечева, Ливерпул има 75 бодова и налази се на трећем месту на табели.

"Црвени" су уписали само једну победу у последњих пет мечева, па имају бод мање од Ситија (уз два меча више) и два бода мање од Арсенала (уз меч више).

Што се тиче Вест Хема, они се налазе на осмом месту на табели са 49 освојених бодова.

"Чекићари" ће имати веома тежак посао да се домогну места која воде у европска такмичења, пошто тренутно заостају четири бода за шестим, а 11 бодова за петим местом на табели Премијер лиге.