Сара Ћирковић је нова шампионка Европе

Српска боксерка Сара Ћирковић освојила је титулу шампиона Европе, пошто је у финалу шампионата у Београду, у категорији до 54 кг, убедљиво савладала Румунку Лакрамиоару Перијок
Сара Ћирковић је нова шампионка Европе© BSS

Ношена подршком са трибина дворане "Александар Николић", млада представница Србије на Олимпијским играма у Паризу освојила је прво сениорско злато.

Ћирковићева, која има само 19 година, након што је освајала титуле првака Европе и света у омладинској конкуренцији, сада је то урадила и у сениорској.

"Пресрећна сам и препоносна јер сам на свом првом сениорском Европском првенству и то на домаћем терену освојила злато, рекла је српска боксерка Сара Ћирковић.

Било је то прво златно одличје за Србију на шампионату у Београду.

"Меч је био јако добар, задовољна сам, добра противница, добар темпо. Очекивала сам тежак меч", истакла је Ћирковић и захвалила се навијачима на подршци, посебно онима који су допутовали из Братунца, Малог Зворника и Зворника.

Ћирковићева ће представљати Србију на Олимпијским играма у Паризу.

"Могу да обећам да ћу се добро спремити, тако да очекујте медаљу", поручила је Сара.

Претходно је Кристина Нађ Варга, у категорији до 48 кг, поражена у финалу од Рускиње Јулије Чунгалакове и освојила је сребро.

Српски женски тим освојио је још седам бронзаних медаља, укупно рекордних 11 на шампионату "Старог континента".