Три злата за српске боксерке на Европском првенству у Београду

Српска боксерке Сара Ћирковић, Наталија Шадрина и Кристина Калухова освојиле су златне медаље на шампионату Европе у Београду
Три злата за српске боксерке на Европском првенству у Београду© TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bg

Прво је млада Сара Ћирковић у финалу категорије до 54 кг, убедљиво савладала Румунку Лакрамиоару Перијок.

Друго злато Србији је донела Наталија Шадрина, победом (4:1) против Рускиње Нуне Асатријан, у категорији до 60 кг.

Ново златно одличје, треће за Србију у досадашњем делу првенства, донела је Кристина Калухова, у категорији до 63 кг, победом (3:2) против Елене Бабичеве из Русије.

Претходно је Кристина Нађ Варга, у категорији до 48 кг, поражена у финалу од Рускиње Јулије Чунгалакове и освојила је сребро.

Српски женски тим освојио је још седам бронзаних медаља, укупно рекордних 11 на шампионату Старог континента.