
На гробљу код Травника уништено између 60 и 80 православних споменика

Одбор за заштиту права Срба у Федерацији Босни и Херцеговини саопштио је данас да је на гробљу у Засељу код Травника уништено између 60 и 80 православних споменика.
"Ми, Срби, хришћани, православци, гледајући рупе на крсту код Травника, смо у други план ставили чињеницу коју су навели људи из тог села, сви православни споменици на гробљу у Засељу крај Травника су уништени", саопштили су из Одбора за заштиту права Срба у Федерацији БиХ, преноси РТРС.
Како су истакли, уништени су без икакве могућности да се поправе, да се 'закрпе', да се залепе делови остатака.

"Скроз су срушени. Шта се дешава у овим људима који до земље руше крст? Ко их је 'напунио' мржњом. У име чије идеје су затровани мржњом према православном хришћанству", наводи се у саопштењу.
Додаје се да се крстови и даље руше.
"Према нашим сазнањима, крстови се и даље руше. Срби, о молитвама и свецима крпе крстове, лепе, бетонирају у земљу, водоравно, да не смета већинском народу, али сваке године на гробљима исте слике. Колико мораш мрзити Србе да им уништиш цело гробље", наводе из Одбора за заштиту права Срба у Федерацији БиХ.



