Свет

Барса стрепела и против "фењераша", неочекивани херој Роберто вукао до победе

Фудбалери Барселоне савладали су екипу Алмерије са 3:2 у мечу 18. кола Ла Лиге
Барса стрепела и против "фењераша", неочекивани херој Роберто вукао до победеGetty © Alex Caparros

Није могла Барселона без драме ни против последњепласиране екипе у домаћем првенству.

Иако Алмерија важи за далеко најлошији тим у Ла Лиги, пошто ни након 18 утакмица не зна за победу и поседује најлошију одбрану у лиги, мало је недостајало да са бодом напусти Каталонију.

Упркос томе што је Барса расположено отворила меч, стварала велики број шанси и што је деловало да ће доћи до лаганог тријумфа, то није био случај.

До првог гола на стадиону "Монжуик", чекало се до 33. минута.

Араухов ударац главом након корнера, одбранио је голман гостију, али је одбио лопту само до Рафиње, који ју је закуцао у мрежу.

Први шок на мечу, Барса је доживела у 41. минуту, када су гости изједначили.

Лео Баптистао је надмудрио офсајд замку и побегао одбрани, да би потом рутински савладао голмана Пењу.

На полувреме се отишло нерешеним резултатом.

Барса је настављала да ствара, али и маши изгледне прилике.

Просто је невероватно шта све у гол нису претворили Ћавијеви момци, пошто редом шансе нису користили Левандовски, Феран, Феликс, Фермин...

И поред свих скупоцених појачања у нападу, херој Барселоне у победи над последњепласираном Алмеријом био је нико други до Серђи Роберто.

Искусни везиста је у 60. минуту главом донео домаћину ново вођство.

Ни то није било довољно за мирну завршницу, пошто су штопер Араухо и голман Пења, лоше реаговали након прекида у 71. минуту, што је Гонзалес искористио за изједначење.

Играо се 83. минут, када је Роберто поново побегао одбрани ривала, искористио добар пас Левандовског и новим голом, поставио коначних 3:2.

Мало је недостајало да у надокнади, капитен Барселоне дође и до "хет-трика", али је пречка била савезник Алмерије.

Након 18 одиграних мечева, "Блауграна" има 38 бодова, четири мање од другопласираног Реала, а шест мање од лидера Ђироне, који имају и меч мање.

Алмерија је остала на пет бодова и последњем месту на табели, са девет бодова заостатка за Кадизом, који је ван зоне испадања.