Партизан кроз драму до великог тријумфа у Истанбулу

Кошаркаши Партизана савладали су Фенербахче у гостима у утакмици 15. кола Евролиге, резултатом 73:72

Након Ефеса, још један турски великан је положио оружје пред кошаркашима Партизана!

У одличном мечу и сјајној атмосфери, Партизан је дошао до (још једног) огромног тијумфа - над Фенербахчеом у гостима.

Фенер је боље ушао у меч и имао конце у рукама готово читав меч, али Партизан није допустио домаћину да се опусти ни на секунд.

Црно-бели су били константно на два-три поена заостатка, а када је и Фенер имао двоцифрену предност, Партизан се брзо вратио.

Два минута пре краја меча Ледеј је донео Партизану изједначење - 70:70, а меч је ушао у драматичну завршницу.

Алекса Аврамовић је са линије пенала донео Партизану предност, али је Фенер имао напад за победу.

Ипак, катастрофалан напад домаћина на три секунде пре краја, донео је Партизану велики тријумф у Турској.

Лесор и Пантер су предводили Партизан када су поени у питању, постигли су по 12.

Егзум  је убацио десет, а Ледеј осам.

Скоти Вилбекин је био најефикаснији са 14 поена, Пјер је додао један мање, а Калатес 11.

Марко Гудурић је имао лош шутерски дан, пошто је погодио само једном из игре из 12 покушаја.

• 22. дец 2022 • 20:51

20:51

Крај меча - 72:73

Велика победа Партизана у Истанбулу!

• 20:45

39' Три секунде до краја - Аврамовић има два бацања!

Вилбекин није донео поене у последњем нападу, у контри је фаулиран Аврамовић који ће на линију за слободна бацања.

• 20:40

38' Изједначење!

Ледеј постиже поене и доноси црно-белима изједначење - 70:70.

• 20:38

37' Три минута до краја

Фенербахче има четири поена предности - 70:66.

• 20:27

35' Папапетру за вођство!

Папапетру је погодио тројку и донео предност Партизану - 60:59.

• 20:15

Крај треће четвртине - 57:51

Фенер је водио 11 разлике у неком тренутку, али је Партизан спустио на шест и нема намеру да се преда.

• 19:57

23' Серија Фенера, тајм-аут

Лоша игра Партизана у нападу, Жељко Обрадовић је затражио тајм-аут.

• 19:52

21' Настављен је меч

Фенер има лопту.

• 19:34

Полувреме - 37:33

Добро се Партизан држи у првој половини меча, на полувремену Фенербахче води 37:33.

Пјер је најефикаснији са 11 поена, Вилбекин и Џекири су додали по шест.

Код црно-белих, Пантер има осам, Лесор пет, Егзум и Мадар по четири.