Новак подсетио Аустралију шта може и рутински савладао Карбаљеса Баену

Српски тенисер Новак Ђоковић убедљиво је са 3:0 у сетовима (6:3, 6:4, 6:0) савладао Шпанца Роберта Карбаљеса Баену у мечу првог кола Аустралијан опена
Новак подсетио Аустралију шта може и рутински савладао Карбаљеса БаенуGetty © Kelly Defina

Импресиван повратак Новака Ђоковића на "Род Лејвер арену" у Мелбурну и убедљива победа у првом колу Аустралијан опена.

Српски тенисер након скоро две године показао је једну од својих најбољих партија у последње време и без већих проблема савладао Шпанског тенисера.

Тек неки минут преко два сата задржао се Ђоковић на терену, што такође може да радује њега, његов тим и навијаче.

Прва два сета решио је брејковима у шестом, односно седмом гему.

Карбаљес Буена је највећи отпор пружао у другом сету, у којем се гледао фантастичан тенис у сваком поену.

Успевао је Шпанац да парира квалитетом на моменте, али не и у осталим деловима меча, што је Новак знао да казни.

Након што је повео са 2-0 у сетовима, Ђоковић је сломио сваки ментални и физички отпор ривала и трећи сет освојио без изгубљеног гема, са чак три брејка, са 6:0.

Одличну подршку са трибина у Мелбурну имао је Новак, којег је публика дочекала и испратила са терена громогласним аплаузом.

Српски тенисер победом је остварио пласман у наредну рунду турнира, где ће играти са бољим из дуела Куакауд и Делијен.

Била је ово 35. узастопна победа Ђоковића у Аустралији.

Што се тиче осталих српских тенисера, Ласло Ђере је славио у првом колу над Бергсом са 3:1 у сетовима, док су Миомир Кецмановић и Душан Лајовић уписали поразе.

Кецмановић је изгубио од Јарија са 3:1, док је Лајовић истим резултатом поражен од Шаповалова.

• 17. јан 2023 • 14:38

14:38

Новак експресно завршава меч и бележи победу!

Новак Ђоковић освојио је трећи сет са више него убедљивих 6:0, те је са укупних 3-0 у сетовима уписао победу над Шпанцем Карбаљесом Баеном.

• 14:29

Још један брејк, Новак граби ка победи

Ђоковић прави још један брејк и прави крупне кораке ка победи, пошто у трећем сету стиже до предности од 4:0.

• 14:24

Рани брејк Ђоковића у трећем сету

На одличан начин започео је српски тенисер трећи сет, пошто је дошао до брејка на самом старту.

• 14:14

Новак осваја и други сет!

Након сат и 40 минута тениса, српски тенисер стиже до предности од 2-0 у сетовима, пошто је други освојио са резултатом 6:4.

• 14:04

Ево брејка, Новак води

Поново српски тенисер стиже до брејка, овога пута у другом сету. Убрзо је стигла и потврда брејка, након чега Ђоковић води са 5:3, па ће Шпанац у наредном гему сервирати за опстанак у сету.

• 13:57

Тенисери још увек сигурни на свом сервису - 3:3

Ни након 37 минута није виђен брејк. Одличан меч играју и Ђоковић и Баена, те публика ужива у сваком ударцу.

• 13:44

Други сет за сада без брејка - 2:2

Претила су обојица тенисера, али након четири гема другог сета, није виђен брејк.

• 13:19

Ђоковић осваја први сет!

Српски тенисер је одбранио предност брејка и након 42 минута игре осваја први сез резултатом 6:3.

• 13:07

Новак први стиже до брејка

Фантастичан гем и брејк без изгубљеног поена у режији Новака Ђоковића, који води са 4:2 у првом сету!

• 12:48

Без брејка на старту

Ни након пет гемова није виђен брејк, иако је Шпанац спасао једну, а српски тенисер чак три брејк лопте. Новак води са 3:2.