Монца шокирала Јуве у Торину, Наполи граби ка титули

Фудбалери Монце победили су у Торину екипу Јувентуса 2:0 у мечу 20. кола италијанске Серије А
Монца шокирала Јуве у Торину, Наполи граби ка титулиGetty © Valerio Pennicino

Монца је шокирала домаћина и победила головима Патрика Киурија и Данија Моте у првом полувремену.

Српски фудбалер Филип Костић био је стартер у екипи Јувентуса, али је замењен на полувремену.

После вишемесечне паузе због повреде, на терен се вратио Душан Влаховић, који је у игру ушао у 65. минуту.

У дербију кола, Наполи је савладао Рому са 2:1.

Осимхен је донео предност домаћину у 17. минуту, а Рома је изједначила преко Ел Шаравија у 75.

Победу домаћину обезбедио је Симеоне, који је затресао мрежу у 86. минуту.

Сасуоло је у првом мечу дана направио велико изненађење, пошто је у гостима савладао шампиона, екипу Милана резултатом 5:2.

Голове за Сасуоло постигли су Дефрел у 19, Давиде Фратези и 22, Доменико Берарди у 30, Арман Лоријент у 47. и Матеус Енрик у 79. минуту.

Стрелци за Милан били су Оливије Жиру у 24. и Дивок Ориги у 81. минуту.

Лацио и Фјорентина су одиграли нерешено 1:1.

Казале је донео предност Римљанима у осмом минуту, а бод гостима је осигурао Гонзалес у 49.