Душан Тадић - златним словима у историји Ајакса

Фудбалери Ајакса победили су у Амстердаму екипу Спарте 4:0 у мечу 22. кола холандског првенства, а капитен репрезентације Србије, Душан Тадић, постигао је 100. гол у дресу трофејног европског клуба
Душан Тадић - златним словима у историји АјаксаGetty © Dean Mouhtaropoulos

Капитен Ајакса и српске репрезентације Душан Тадић постигао је два гола на овом мечу и имао је једну асистенцију.

Српски фудбалер је отворио голеаду у шестом минуту, а други гол је постигао са беле тачке у 64. минуту.

Ајакс је на свом званичном Твитер налогу објавио да је ово био стоти гол Тадића у дресу Ајакса.

Голове за Ајакс постигли су Кенет Тејлор у 27. минуту на асистенцију Тадића и Мохамед Кудус у 84. минуту.

Ајакс је тренутно други на табели са 46 бодова, док је Спарта шеста са 37.

Клуб из Амстердама ће у наредном колу гостовати Витесеу, док ће Спарта дочекати Утрехт.