Партизан поклекао у Милану, Олимпија везала шесту победу

Кошаркаши Партизана поражени су  у Милану од екипе Олимпије са 76:62 у утакмици 28. кола Евролиге

Партизан је сјајно ушао у меч у Милану, ношен феноменалном подршком са трибина и захваљујући расположеном Кевину Пантеру.

Капитен црно-белих је постигао првих седам поена за Партизан, који се боље снашао у хаотичном почетку, где су и једни и други много грешили.

На крају прве четвртине, Партизан је имао четири поена предности, али се у другој четвртини домаћин потпуно вратио у меч.

Екипа Етореа Месине је искористила изузетно лошу игру Партизана, па је дошла до преокрета.

Партизан је низао лоше потезе, срљао из грешке у грешку, па је у другој четртини постигао свега десет поена.

Срећом по црно-беле, ни Олимпија није блистала, па је италијански клуб на полувремену имао само поен предности – 30:29.

Велика борба је виђена у трећој четвртини, после које је Олимпија имала три поена предности, захваљујући тројци Шабаза Нејпира у последњем нападу.

Партизан је поклекао у четвртој четвртини – Олимпија је везала неколико добрих напада, док је агресивном одбраном натерала госте на нове грешке.

Данте Егзум је везао пет поена и смањио разлику на девет поена, али је Олимпија преломила меч након тајм-аута који је тражио Месина.

Били Берон и Дејвис су убацили по 14 поена, а десет је постигао Нејпир.

У екипи Партизана, Кевин Пантер је био најефикаснији са 15, Лесор је додао 11, а Данте Егзум и Џејмс Нанели по десет.

У наредном колу, Олимпија гостију Реалу, док ће Партизан играти против Ефеса у гостима.

• 9. мар 2023 • 22:33

22:33

Крај меча - 76:62

Пораз Партизана у Милану.

• 22:16

34' Серија Егзума - 60:51

Егзум је везао пет поена, Партизан је спустио на девет разлике. Еторе Месина је љут на своје играче, тражи тајм-аут.

• 22:09

32' Посустаје Партизан - 55:46

Серија домаћих и сада великих девет поена предности за Олимпију.

• 22:02

Крај треће четвртине - 49:46

Шабаз Нејпир погађа тројку уз звук сирене, па ће домаћи тим у последњу четвртину ући са три поена предности.

• 21:55

27' Сјајан продор Пантера - 40:43

Пантер погађа из дриблинга, Партизан има три поена предности.

• 21:44

24' Поени Нанелија - 36:38

Погађа Нанели са дистанце, Партизан поново води.

• 21:37

21' Настављен је меч

Партизан мора боље у наставку.

• 21:20

Полувреме - 30:29

Партизан је одиграо изузетно лоше у другој четвртини, у којој је успео само десет поена да постигне.

Много грешака и несигурности у игри црно-белих, али срећом нису блистали ни домаћи, па је разлика само један поен.

Пантер је постигао 11 поена, али је брзо направио два фаула.

Лесор је додао седам уз четири скока.

Код домаћих, Мели је постигао седам поена, а Берон и Нејпир по пет.

• 21:08

16' Изједначење - 25:25

Нејпир са линије слободних бацања доноси изједначење домаћем тиму.

Партизан ниже грешке у другој четвртини, што је омогућило Олимпији да се потпуно врати.

• 21:05

14' Олимпија притиска - 19:25

Домаћин се разиграо у нападу, док је под својим кошем далеко агресивнији.