Русија

Пола сата пре смрти: Последњи интервју Татарског за РТ (ВИДЕО)

У свом последњем интервјуу, покојни Татарски је говорио о руским војницима, о либералним ставовима и њиховом јавном изражавању, о образовању млађе генерације
Пола сата пре смрти: Последњи интервју Татарског за РТ (ВИДЕО)www.globallookpress.com © Bulkin Sergey

Доћи ће генерације које баш воле Русију, рекао је ратни извештач Владлен Татарски у интервјуу за руску редакцију РТ само пола сата пред почетак кобног догађаја у кафићу у комe је убијен.

"Потребно је да образујемо омладину, несумњиво. Отишла је генерација која је волела комунисте и одлази она која је поштовала демократе, то су људи који су десетак година старији од мене. А онда ће доћи нормална генерација која баш воли Русију", рекао је четрдесетогодишњи Татарски.

У својој ранијој објави Татарски се присетио детињства описујући како су поједини западни медији често разоткривали "злочине америчке војске", а уз текст је увек била приложена и фотографија.

"Тамо су белци у мајицама, нашкрабаним шлемовима, црним наочарима и цигаретом у зубима, тумарају негде кроз џунглу. У совјетским медијима, наши војници, обавезно свих националности, увек су били приказани како једноставно седе у чистој касарни и читају новине", присетио се Татарски.

У очима омладине такве слике су изгледале незанимљиво као данашњи извештаји Министарства одбране, казао је и додао да су данас потребни снимци са терена где се у позадини виде последице рата, реалне слике.

Он је у својој објави истакао да омладину југоисточне Украјине не привлаче праве вредности, већ Фрајкорпс, СС дивизија, јер су и оне имале у свом имиџу култ снаге упакован, као и сви западни производи, у прелепу амбалажу.

Сигуран сам да и ми можемо да заузмемо такав приступ, рекао је Татарски за РТ.

"Зашто не фотографисати војника у правом борбеном окружењу, онако како то стварно изгледа? Нека буде и мало инсценирано, али то ће бити добра фотографија", рекао је и додао да, на пример, чувена фотографија војника с подигнутом руком који позива на бој у Луганску чак и није инсценирана.

Према његовим речима, данашње могућности су разнолике и потребно је само да се оде на фронт где ће инспирација сама доћи, као што је то било у његовом случају.

У свом последњем интервјуу, Татaрски је предложио да лица која пред друштвом носе већу одговорност, наставници и медијске личности на пример, треба да одговарају за ширење лажи о руској војсци или за њену дискриминацију.

"Неопходно је на законодавном нивоу забранити то 'убризгавање отрова'. Ако сте јавна личност и не подржавате Специјалну војну операцију и вређате руску војску, треба да будете кажњени. То тако функционише у многим земљама", казао је он.

Проблем је, према његовим речима, што је држава блага и таква лица и даље гостују у разним емисијама на државним каналима.

Говорећи о својим објавама, рекао је да пре свега пише за себе, јер му то помаже да не зависи од туђег мишљења.

image