Катаи и Кангва за рутинску победу Звезде против Чукаричког

Фудбалери Црвене звезде савладали су на Бановом брду екипу Чукаричког са 2:0 у мечу одложеног, седмог кола Суперлиге Србије.

Битну победу уписали су изабраници Милоша Милојевића против Чукаричког на Бановом брду.

Поред победе у дербију одложеног седмог кола домаћег првенства, црвено-бели су искористили кикс и пораз Партизана од Спартака у Београду.

Звезда је до победе дошла головима Катаија у финишу првог и Кангве у финишу другог полувремена.

Успевао је Чукарички дуго да задржи и успори фаворизованог ривала у првом делу утакмице, у којем није било превише узбуђења.

Ипак, у 37. минуту су гости били добро позиционирани, Канга је центрирао ка Катаију, који главом матира голмана Мићовића и доноси Звезди предност.

Тај погодак је у великој мери растеретио игру црвено-белих, који су у другом делу утакмице изгледали знатно боље.

Упркос узбуђењима, углавном испред гола Чукаричког, резутлат 0:1 дуго је стајао на семафору.

Играо се 84. минут, када су гости постигли други гол и тако решили питање победника.

Звезда је у три потеза матирала ривала, пошто је Канга проиграо Иванића, овај из прве упутио пас у петерац противника, а тамо Кангва добро реагује и смешта лопту у мрежу за коначних 0:2.

Победом над Чукаричким, Звезда је дошла до 16. тријумфа у 18 одиграних утакмица, па са 50 бодова заузима прво место на табели домаћег првенства.

Чукарички је остао на 32 бода и четвртој позицији на табели.