Србија испустила велику шансу, против Швајцарске неопходна победа

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено 3:3 са селекцијом Камеруна у мечу другог кола групе Г на Светском првенству у Катару.
Србија испустила велику шансу, против Швајцарске неопходна победаGetty © Ryan Pierse

После два меча, Србија има један бод и не зависи само од својих игара, већ ће помно пратити дешавања на утакмици између Бразила и Швајцарске.

Драган Стојковић Пикси је обећао офанзивну Србију против Камеруна, па су "орлови" од старта меча кренули ка голу ривала.

Прву велику шансу је креирао Александар Митровић у 11. минуту, када се ослободио чувара, лепо гађао и погодио стативу.

Шест минута касније је нападач Фулама имао још бољу шансу, лопта му је пала пред ноге после карамбола у казненом простору Камеруна, али је шутирао покрај стативе.

Када су сви помислили да је само питање тренутка када ће Србија постићи гол, Камерунци су се побринули за хладан туш.

Играо се 29. минут, Н'Кулу је, после корнера, надскочио Вељковића и Митровића, пребацио лопту главом на другу стативу, где је потпуно сам био Кастелето, који је имао лак задатак да убаци лопту у мрежу.

Било је потребно неколико минута да српски фудбалери дођ себи од шока, али када су се сабрали, поново су кренули у напад. Сада још јаче.

Арбитар је продужио први део игре за шест минута, а у том периоду Србија је дошла до преокрета.

У првом минуту надокнаде, Тадић је послао дугу лопту из слободњака пред гол, а Страхиња Павловић прелепо гађао главом и донео Србији изједначење.

"Орлови" су искористили моментум, па је два минута касније Сергеј Милинковић-Савић погодио за 2:1.

Андрија Живковић је одложио лопту за Сергеја, а он шутира са ивице казненог простора, за преокрет.

Србија је наставила у истом ритму у наставку меча, па су у 51. минуту одиграли најлепшу акцију на мечу, уједно и једну од лепших на турниру.

Тадић је одузео лопту на противничкој половини, а онда иде брза размена Митровића, Костића, Сергеја, да би Живковић, врло мирно и сталожено, одложио Митровићу који постиже 51. Гол у дресу националног тима.

Због игре Србије, која је сваким секундом изгледала све боље и сигурније, није се могло наслутити све оно што је уследило у размаку од три минута.

Играо се 63. минут – искусни Винсент Абубакар је умакао чуварима, надмудрио офсајд замку и потом, маестрално, лобовао голмана Србије.

"Орлови" се нису опоравили од шока, а уследио је нови – поново је Абубакар избегао офсајд замку, а сада је несебично асистирао Чупо Мотингу, који рутински доноси Камеруну изједначење.

Србија је покушала да се врати у меч, Пикси је пробао изменама да размрда екипу, али није било добрих и великих прилика до краја меча.

Србија последњи меч на турниру игра у петак, против Швајцарске.

• 28. нов 2022 • 13:01

13:01

Крај меча: Србија - Камерун 3:3

Завршен је меч, Србија - Камерун 3:3.

Испустили су "орлови" велику предност од 3:1 и шансу да упишу прву победу на Светском првенству у Катару.

• 12:59

90' +5' - Грујић шутира са дистанце.

Освојила је Србија простор на противничкој половини, изборила аут. Лопта је стигла до Грујића, који је са велике дистанце солидно шутирао, али је то одбранио голман Камеруна.

• 12:57

90' - Играће се још шест минута

Четврти арбитар показао је да ће судијска надокнада износити шест минута.

• 12:52

88' - Две прилике за Србију

У два напада су стрепели одбрамбени фудбалери Камеруна у 88. минуту. Прво је Костић убацио лопту у петерац ривала, али није успео да пронађе Митровића, већ је лопта стигла до голмана противника.

Само којих 30 секунди касније, Радоњић је убацио лопту са десне стране, али је Митровић шутирао поред гола.

• 12:43

78' - Пикси "меша карте"

Три измене извршио је Драган Стојковић Пикси:

Срђан Бабић заменио је Милоша Вељковића, Марко Грујић улази уместо Сергеја Милинковића Савића, а Немања Радоњић мења Андрију Живковића.

• 12:42

78' - Сергеј шутира преко гола

Успели су "орлови" да повежу редове и креирају солидан напад, у којем је Митровић одложио лопту до Сергеја Милинковића Савића, који ипак шутира преко гола Камеруна.

• 12:31

66' - ГОЛ! Камерун постиже нови гол и долази до изједначења на 3:3

Какав шок за Србију у Дохи, Камерун постиже два брза гола и изједначује на 3:3.

Поново контра-напад након одузете лопте и поново лоша офсајд замка Србије.

Овога пута Абубакар несебично асистира до Чупо Мотинга, који није имао тежак задатак да постигне погодак.

• 12:28

63' - ГОЛ! Камерун смањује на 3:2, сјајан гол Абубакара

Побегао је Винсент Абубакар чуварима, надмудрио офсајд замку и потом маестрално лобовао голмана Србије.

Камерун поготком смањује на 3:2 и чини наставак утакмице знатно неизвеснијим.

• 12:17

53' - ГОООЛ! Србија води са 3:1, Митровић крунише дивну акцију
  • 12:08

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме, није било промена у саставима обе селекције.