Партизан поклекао након продужетка, Валенсија славила у Београду

Кошаркаши Партизана поражени су након продужетка од екипе Валенсије са 100:96 у утакмици 11. кола Евролиге. Српски тим забележио је доста грешака у додатном делу игре, што је шпански тим умео да казни
Партизан поклекао након продужетка, Валенсија славила у Београду© Euroleague

Партизан везује и четврти пораз, од чега трећи у елитном кошаркашком такмичењу.

У веома неизвесном мечу, у којем је победник био познат тек након продужетка, победу из Београда је однела екипа Валенсије.

Поприлично изједначен меч одиграли су српски и шпански тим читавим његовим током.

Валенсија је нешто енергичније и боље отворила сусрет и у првој деоници имала благу предност.

Добром игром, изабраници Жељка Обрадовића успели су да се до краја четвртине врате и буду изједначени са ривалом након 10 минута кошарке.

И у другој четвртини је Партизан знатно динамичније и течније играо у завршници.

Валенсија је почетком деонице имала максималних пет поена предности, да би Партизан серијом 7:0 завршио период и на полувреме однео шест поена разлике.

Моментум црно-белих наставио се и у уводним минутима треће деонице, у којима је Партизан стекао најубедљивију разлику на мечу, која је износила девет поена.

Деловало је да ће "парни ваљак" успети да се одлепи на двоцифрену предност и преузме контролу меча, али гост то није дозволио.

Успела је Валенсија на тренутак да смањи на кош заостатка, али Партизан битним поенима у последњу четвртину улази са четири поена.

Резултатска клацкалица и велика неизвесност гледала се до самог краја сусрета.

Валенсија је успевала да што са линије за слободна бацања, што поенима споља, стекне предност у самом финишу четврте деонице, али је Партизан на крилима Пантера успео да избори продужетак.

Капитен црно-белих је везао седам поена и тако донео изједначење, а Валенсија није искористила последњи напад у регуларном делу сусрета.

Победника је одлучио продужетак, а у додатних пет минута кошарке, боље су се снашли Шпанци.

Валенсија је имала више концентрације, среће и умећа, те је успела да се одлепи на "два поседа" предности.

Партизан је имао своју прилику за ново изједначење, чак и победу, али је након дефанзивног скока, Нанели изгубио лопту, а потом је уследио и фаул који је потврдио пораз црно-белих.

Најбољи поентер у победничком тиму био је Ривера са 22 поена, Веб је додао 18, а Лопез-Аростеги 17 поена.

У редовима Партизана истакли су се Лесор са 22 поена, Пантер је убацио 19, а Нанели 15 поена.

• 1. дец 2022 • 23:01

23:01

Крај меча: Партизан - Валенсија 96:100

Шпански тим долази до победе након продужетка, пошто су се боље снашли у завршници.

Успео је Партизан да се одбрани на 30 секунди до краја, али је Нанели изгубио лопту, након чега је уследио фаул над Харпером, који је погодио оба слободна бацања и тако обезбедио победу свом тиму.

• 22:58

4' продужетка - Нанели држи Партизан у игри

Изузетно битна тројка Џејмса Нанелија, којом Партизан смањује дефицит на само два поена. Валенсија има напад на 37 секунди до краја продужетка.

• 22:56

4' продужетка - Валенсија има +5

Поенима Харпера, Валенсија стиже до 98:93 у последњем минуту продужетка.

До краја додатног дела остало је још 47 секунди.

• 22:44

Продужетак ће одлучити победника

Није Валенсија поентирала у последњем нападу у регуларном делу меча.

Резултат након 40 минута износи 84:84, па ће победника одлучити продужетак.

• 22:42

40' - Пантер прецизан, сада Валенсија има последњи напад

Фаулирао је Клавер Пантера, а кошаркаш Партизана био је прецизан са линије за слободна бацања.

Валенсија има 11 секунди да покуша да избори победу.

• 22:39

39' - Валенсија води, Партизан има напад за победу или продужетак

Веома тешке поене постигао је бек гостију Харпер, чиме Валенсија на 20 секунди до краја меча стиче предност од 84:82.

Партизан ће имати напад за продужетак или победу.

• 22:37

39' - Шоу Кевина Пантера

Сав терет у нападу Партизана преузео је капитен црно-белих, који са осам везаних поена, донео изједначење 82:82 у самом финишу. До краја сусрета остало је 44 секунде.

• 22:34

38' - Неизвесна завршница, сада Валенсија води

"Нуде" се обе екипе једна другој, али не користе грешке противника ни Партизан, ни Валенсија.

Шпански тим у последња два минута сусрета улази са два поена предности.

• 22:25

35' - Резултатска клацкалица, блага предност Партизана

Мењају се екипе у вођству у првих пет минута последње четвртине.

Валенсија је нешто енергичније ушла у финалну деоницу, што им је донело минималну предност.

Након размене тројки на обе стране, црно-бели воде са 70:69.

Неизвесна завршница гледаће се у "Штарк арени".