Чен Вејхуа: САД су разарач глобалног поретка – потцениле су моћ Кине
У новој епизоди емисије "Going Underground", Вејхуа говори америчко-израелском рату против Ирана, као и о кинеској улози у свету који се мења
У овој епизоди емисије "Going Underground" разговарамо са Чен Вејхуом, бившим шефом дописништва "Чајна дејли" из ЕУ и главним дописником из Вашингтона.
Вејхуа говори о томе каква је позиција америчке хегемоније и "меке моћи" након рата против Ирана, геноцида у Гази и отмице венецуеланског председника Мадура, хоће ли савезници САД и даље остати вазалне државе, као и о кинеском приступу променљивом свету.
Такође, говори о ставу да је америчко-израелски рат против Ирана заправо део рата против Кине, зашто Кина није деловала одлучније у одбрани својих интереса док САД настављају кампању против ње, како су САД драстично потцениле економску моћ Кине, и још много тога.
Live