
Шојгу: Русија ће бити домаћин још једног међународног форума о безбедности 2027

Русија планира да буде домаћин још једног међународног форума о безбедности 2027. године, изјавио је секретар Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу на састанку са кинеским министром спољних послова Ванг Јијем.
"Такође планирамо да одржимо форум следеће године, с обзиром на то да је први форум одржан у Русији крајем маја ове године потврдио своју ефикасност", рекао је Шојгу, преноси агенција ТАСС.
Он је захвалио кинеској страни на учешћу на форуму и напоменуо да су одржани контакти између БРИКС-а и Шангајске организације за сарадњу (ШОС), као и билатерални састанци.

Говорећи о сарадњи између Москве и Пекинга, Шојгу је приметио да се "интеракција оснажује у оквиру мултилатералних формата — УН, БРИКС, ШОС, Г20 и АПЕК".
"Успевамо да одржимо висок интензитет руско-кинеских политичких контаката, пре свега захваљујући контактима на високом нивоу. Главна покретачка снага за унапређење билатералне сарадње, као и раније, су контакти између лидера наших земаља", нагласио је Шојгу.
По његовом мишљењу, недавна посета руског председника Владимира Путина Кини, његова 25. по реду, потврђује посебну природу међудржавне сарадње на највишем нивоу.



