Фудбалери Барселоне савладали су на гостовању у Севиљи екипу Реал Бетиса са 2:1 у одложеном мечу 17. кола Ла Лиге
Левандовски наставио где је стао, Барселона тријумфална и у Севиљи за осам бодова предностиGetty © Fran Santiago

Наставља Ћавијева чета да ређа победе у свим такмичењима.

Након осам везаних победа у свим јануарским мечевима, Барселона је славила и у првом сусрету у фебруару.

"Блауграна" је традиционално добро одиграла у Севиљи, на гостовању код Реал Бетиса, те славила са 2:1.

Узбудљив меч играо се на "Виљамарину", упркос томе што у првих 45 минута није било промене резултата.

У 65. минуту, Де Јонг је брзо извео прекид на средини терена, упослио Балдеа, који је пробио по левој страни и сјајно пронашао Рафињу на другој стативи.

Бразилац није имао тежак задатак, те је убацио лопту у мрежу и донео гостима предност.

Крупан корак ка победи Барса је направила у 80. минуту, када је након корнера Рафиње, Араухо добро скочио и одиграо главом до Левандовског, а пољски нападач је био немилосрдан и постигао погодак у повратку на терен у мечевима Ла Лиге, након суспензије коју је одрадио.

Виљареал је успео да постигне погодак и учини финиш меча занимљивим, али не и озбиљније да угрози три бода Барселоне.

Играо се 85. минут када је Сабали центрирао са десне стране, а веома лоше реаговао Кунде, који је постигао аутогол.

Каталонски тим дошао је до 16. победе у 19 одиграних мечева, те тако дошао до 50. бода, што је осам више од другопласираног Реал Мадрида, који има меч мање.