Челсију не помажу ни појачања, Фулам и Митровић изборили бод у градском дуелу

Фудбалери Челсија и Фулама одиграли су нерешено без постигнутих голова у лондонском дербију у 22. колу Премијер лиге
Челсију не помажу ни појачања, Фулам и Митровић изборили бод у градском дуелуGetty © Ryan Pierse

Ни бројна нова појачања нису успела да помогну "плавцима" да оправдају статус фаворита у градском дуелу против Фулама.

Упркос дебију Енца Фернандеза, Датра Фофане, Нонија Мадуекеа, упркос наступу Михајла Мудрика, као и повратку Риса Џејмса и Бена Чилвела, Челси није урадио довољно да би савладао Фулам.

Тим Грејема Потера је имао прилике за којима може да жали, поготово оне у којима су били Хаверц у два наврата у првом и Фофана у другом полувремену, али утисак је да се Фулам одлично држао против фаворизоване екипе.

Челси је тако везао две утакмице у којима је одиграо 0:0, пошто је у претходном колу исти резултат био у мечу са Ливерпулом.

"Плавци" су остварили 30. бод, чиме заузимају тек девето место на табели Премијер лиге.

Са друге стране, Фулам има два бода више и шести је на табели.

Српски фудбалер Александар Митровић провео је 90 минута на терену у дресу гостију на овом мечу, али није успео да дође у шансу да угрози гол голмана Аризабалаге.