Бајерн освојио Париз, Милан бољи од Тотенхема

Фудбалери Бајерна победили су у гостима ПСЖ са 1:0, док је Милан истим резултатом савладао Тотенхем на свом терену у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона
Бајерн освојио Париз, Милан бољи од ТотенхемаGetty © Alex Grimm

Жреб који је спојио ПСЖ и Бајерн обећавао је спектакл, али то се није догодило ове вечери у Паризу.

Последњих двадесетак минута меча се могло тако окарактерисати, али већи део меча је играо само један тим – Бајерн.

Баварци су од старта наметнули свој ритам и притискали све јаче из минута у минут.

ПСЖ у првом делу игре није могао да изнесе лопту на противничку половину, нити једну шансу није направио, али је успео да заустави противника пред самим голом и не дозволи му да дође до предности.

Ипак, Бајерн је сломио "свеце" на почетку другог дела игре – Алфонсо Дејвис је ушао у наставку, а асистирао је Кингслију Коману код гола у 53. минуту.

Дејвис је послао савршену лопту, Коман шутирао не баш идеално, али је лопта прошла испод Ђанлуиђија Донаруме и завршила у мрежи.

Чупо Мотинг је потом погодио стативу, Павар добро шутирао главом после корнера, Бајерн је наставио у истом ритму.

ПСЖ није могао да повеже редове, све док се није разиграо, не потпуно спремни, Килијан Мбапе, који је у наставку ушао у игру.

Мбапеу је први гол поништен у 74. минуту – Јан Зомер је одбранио ударац Нејмара, а Мбапе је покупио одбитак из офсајда и сместио у мрежу.

У 82. минуту је Мбапеу поништен други гол, где офсајд није био толико очигледан.

Нуно Мендеш је пробио по страни, проиграо Мбапеа а овај закуцао лопту у гол.

Ипак, ВАР је поништио гол јер је Мендеш био у недозвољеној позицији.

Бајерн је одбио све нападе домаћина до краја, а утакмицу је завршио са играчем мање, пошто је Павар искључен због два жута картона.

У другом данашњем мечу Лиге шампиона, фудбалери Милана победили су Тотенхем на свом терену резултатом 1:0.

Гол одлуке пао је у седмом минуту меча, а дело је Брахима Дијаза.

Тео Ернандез је пробио по страни и снажно шутирао, Фостер је одбио лопту само до Дијаза.

Први Дијазов покушај је Форстер невероватно одбранио, али код другог није могао ништа.

Реванш мечеви на програму су осмог марта.

• 22:53

90+2' Крај за Павара

Павар је добио други жути картон.

• 22:46

86' Покушај Витиње

Снажан ударац Витиње, али је шутирао право у голмана Бајерна.

• 22:45

85' Велика прилика за Месија

Добио је Аргентинац лопту у казненом простору, али је на путу ка голу она погодила Павара и завршила ван терена.

Притиска ПСЖ све јаче...

• 22:42

82' ГОЛ! ПСЖ је изједначио... Ипак поништен!

Нуно Мендеш је пробио по боку, додао до Мбапеа који доноси изједначење...

Није дуго трајало славље у Паризу, пошто је ВАР поништио гол због офсајда у којем је био Мендеш.

• 22:38

77' ПСЖ прети после корнера

Маркињос је високо скочио и пробао главом, али је Зомер лако одбранио.

• 22:34

74' Поништен гол!

Зомер је одбранио ударац Мбапеу, па Нејмару, а потом је Француз сместио лопту у мрежу, али из офсајда.

• 22:25

64' Донарума брани ударац Павара

Павар је шутирао главом после корнера, Донарума на добром месту.