Спектакл Барселоне и Јунајтеда завршен без победника

Фудбалери Барселоне и Манчестер јунајтеда одиграли су нерешено са 2:2 (0:0) у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европе
Спектакл Барселоне и Јунајтеда завршен без победникаGetty © David Ramos

Прави фудбалски спектакл и класик одигран је на препуном стадиону "Камп Ноу".

Пред око 91 хиљаде гледалаца, Барселона и Манчестер јунајтед приредили су више него занимљиву представу, која је завршена без победника.

Читавим током меча, ређале су се прилике на обе стране и не би било незаслужено да је било који тим славио.

Прво полувреме протекло је без постигнутих голова и то је било једино што фали овом дуелу.

Зато је друго донело четири поготка, преокрете, изједначења, стативе, пречке и одбране голмана на обе стране.

Барселона је прва стигла до вођства, играо се 50. минут када је Рафиња извео корнер на другу стативу, а тамо Маркус Алонсо постигао погодак главом.

Шпански фудбалер посветио је гол недавно преминулом оцу, такође некадашњем фудбалеру Барселоне.

Ипак, кратко је трајало славље Барселоне, пошто је Јунајтед само три минута касније дошао до изједначења.

Фред је упослио Рашфорда, који скоро из "мртвог угла" хвата Тер Штегена неспремног и постиже гол за 1:1.

Читавих девет минута након што је Барселона повела, Јунајтед је комплетирао преокрет.

Играо се 59. минут, када је Кунде неспретно реаговао у свом шеснаестрцу и постигао аутогол, којим су "црвени ђаволи" дошли до вођства од 2:1.

Уследило је изузетно узбудљивих пола сата фудбала, у којем су виђене прилике у изобиљу.

У 76. минуту Барселона стиже до изједначења.

Каземиро можда и први пут на мечу губи лопту на својој половини, она је стигла до Рафиње, који је оштро центрирао у петерац ривала, а тамо не успевају ни Левандовски, ни Варан да дођу до ње.

Лопта је тако преварила све, а пре свега Де Хеу, пошто је ушла у гол гостујућег тима.

Могла је Барса до новог преокрета и победе, али су статива гола тима из Манчестера, као и сјајни голман Де Хеа, успели да одоле покушајима Левандовског и Фатија.

Реванш меч Барселоне и Манчестер јунајтеда на програму је 23. фебруара на "Олд Трафорду".

• 16. феб 2023 • 20:40

20:40

Крај меча: Барселона - Манчестер јунајтед 2:2

Завршен је меч на "Камп Ноу", Барселона и Манчестер јунајтед ремизирали су резултатом 2:2.

• 20:33

87' - Барселона погађа стативу

Каква гужва у шеснаестерцу Јунајтеда, покушао је прво Левандовски, потом и Фати, након чега лопта погађа стативу.

У наставку акције, Фати је још једном имао шансу за гол, али је Де Хеа маестрално одбранио.

Остаје 2:2.

• 20:25

80' - Рафиња умало да донесе преокрет

Тер Штеген је дугом лоптом пронашао свог крилног фудбалера, који главом умало матира Де Хеу. Шпански голман ипак је успео да избије у корнер.

• 20:22

76' - ГОЛ! Барселона изједначује, Рафиња је стрелац

Након грешке Каземира на средини терена, лопта је стигла до Рафиње, који је оштро убацио ка голу ривала, а тамо је не дирају ни Левандовски, нити Варан, па она неометано улази у мрежу.

Барселона је изједначила на 2:2.

• 20:15

69' - Ређају се напади Јунајтеда, Фред шутира поред гола

Басрелона олако губил лопту на својој половини, што Фред умало да искористи, али његов ударац са ивице шеснаестерца, иде поред гола.

• 20:05

59' - ГОЛ! Јунајтед преокреће и води са 2:1

Поново Рашфорд задаје главобоље Барселони, прошао је поред Рафиње, убацио лопту у петерац, а тамо Кунде постиже аутогол.

• 19:58

53' - ГОЛ! Рашфорд експресно доноси изједначење

На сјајан начин је Јунајтед одговара након примљеног гола, Фред је убацио лопту ка Рашфорду, који готово из "мртвог угла" вара и матира Тер Штегена.

"Црвени ђаволи" изједначују на 1:1.

• 19:55

50' - ГОЛ! Барселона води након корнера, Алонсо је стрелац

Рафиња је оштро убацио лопту из корнера на другу стативу, одакле Алонсо добро реагује главом и смешта је у мрежу.

• 19:54

49' - Поново шанса за Санча, поново нема гола

Ван Бисака је још једном пробио по десној страни, упослио Санча, који на другој стативи шутира поред гола.

• 19:53

47' - Рафиња умало тресе мрежу

Лоше је Јунајтед ушао у друго полувреме, пошто већ трећи пут у два минута губи лопту на својој половини.

Рафиња је покушао са дистанце, али његов ударац завршава мало поред гола гостију.