Борзаш голом у последњим секундама донео победу Србији над Норвешком

РепрезентацијаСрбије победила је селекцију Норвешке 25:24 (12:14) у трећем колу групе два квалификација за Европско првенство

Најефикаснији у домаћој селекцији били су Богдан Радивојевић са пет и Драган Пешалмбек са четири гола.
У селекцији Норвешке истакли су се Магнус Ре са пет и Кристијан Бјорнсен са три гола.

Србија је боље отворила меч и повела са 2:0. Средином првог полувремена гости праве серију 5:0 и тако повели са четири гола разлике.

До одласка на полувреме рукометаши Србије су успели да смање заостатак на 14:12.

У другом полувремену истакао се голман Један Милосављев који је одбранио више зицера рукометашима Норвешке.

Воркапић и Пешмалбек су головима направили серију 4:0 за преокрет Србије.

Норвежани су се вратили головима преко бековске линије и резултат је у последњем минуту био нерешем.

Затим на сцену ступа Урош Борзаш који шутом испод руке погађа мрежу гола Норвешке и доноси победу Србији.

Репрезентација Србије је тренутно прва у групи два са три победе из исто толико сусрета, док је Норвешка друга са скором 2/1.

У наредном колу Србија гостује Норвешкој 12. фебруара.