Фjорентина, Лех и Базел обезбедили четвртфинале Лиге конференција

Фудбалери Фиорентине победили су на гостујућем терену екипу Сиваспора 4:1 (1:1) и пласирали се у четвртфинале Лиге конференција
Фjорентина, Лех и Базел обезбедили четвртфинале Лиге конференцијаGetty © Marco M. Mantovani

У првој утакмици одиграној у Фиренци, Фиорентина је савладала турски тим резултатом 1:0.

Голове за италијански тим постигли су Артур Кабрал у 44. минуту, српски репрезентативац Никола Миленковић у 62. минуту, Димитрос Гутас који је постигао аутогол у 78. минуту и Гаетано Кастровили у 89. минуту.

Једини гол за домаћу екипу постигао је Ердоган Јесилурт у 35. минуту.

Фудбалери Леха победили су, такође на гостовању, Јургорден резултатом 3:0 (0:0) и пласирали се у наредну рунду такмичења.

У првом мечу пољски тим је био бољи резултатом 2:0.

Екипа Базела је успела тек након пенала резултатом 3:2 да избаци Слован из Братиславе и обезбеди четвртфинале Лиге конференција.

Прва утакмица завршена је резултатом 2:2, као и данашња такод а су пенали одлучивали ко ће проћи у наредну рудну такмичења.

АЗ Алкмар је са 2:1 савладао Лацио на свом терену, па се укупним резултатом 4:2 пласирао у наредну фазу.

Ница је оверила пласман новом победом над Шерифом - 3:1, а убедљив је био и Вест Хем против Аполона - 4:0.

Андерлехт је изненадио у гостима Виљареал и победио са 1:0, па је захваљујући ремију у првом мечу (1:1) прошао у наредно коло.