Српски тенисер Ласло Ђере није успео да се пласира у друго коло мастерса у Монте Карлу, пошто је у првом колу поражен од Пољака Хуберта Хуркача 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).
Ђере сервирао за победу, а онда после драме и маратона изгубио у првом колу Монте КарлаGetty © Matthew Stockman

Хуркач, 12. тенисер на АТП листи, победио је 58. тенисера света после три сата и 19 минута игре.

Ђере је повео 3:0 у првом сету, а онда и 4:1. Међутим, Пољак је стигао до изједначења, 4:4.

Играло се потом гем за гем, а српски тенисер је први сет добио у тај-брејку резултатом 7:5.

Хуркач је у другом сету стигао до предности од 3:0, али је Ђере направио преокрет и повео је 5:3.

Пољак је потом смањио на 5:4, а српски тенисер је затим сервирао за победу.

Међутим, Хуркач је направио брејк за 5:5, а онда је други сет добио у тај-брејку резултатом 7:5.

Ђере је у трећем, одлучујем сету повео 2:0.

Хуркач је успео да изједначи на 2:2, а онда је направио брејк у седмом гему за вођство од 4:3.

Пољски тенисер је у деветом гему имао једну меч лопту, али је није искористио.

Пољак је затим на свој сервис у десетом гему имао три меч лопте, али је Ђере успео да направи брејк и да изједначи.

Српски тенисер је повео 6:5, а онда је на сервис противника пропустио меч лопту.

Пољак је изједначио на 6:6, а онда је меч решио у тај-брејку резултатом 7:5.

Хуркач ће у другом колу мастерса у Монте Карлу играти са победником меча између Аргентинца Себастијана Баеза и Британца Џека Дрејпера.

Филип Крајиновић ће сутра у првом колу играти против Шпанца Роберта Баутисте Агута, а Душан Лајовић ће се састати са Алексејем Попирином из Аустралије.

Миомир Кецмановић ће највероватније у уторак у првом колу играти са Италијаном Лоренцом Мусетијем.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић ће се у другом колу састати са победником меча између Руса Ивана Гакова и Американца Мекензија Мекдоналда.

Мастерс у Монте Карлу игра се за наградни фонд од 5.779.335 евра.