Дортмунду ни два гола и играч више нису били довољни да искористе кикс Бајерна

Фудбалери Бајерна из Минхена одиграли су нерешено са Хофенхајмом 1:1 у мечу 28. кола Бундеслиге. Кикс Бавараца није искористила Борусија из Дортмунда, која је на гостовању у Штутгарту ремизирала 3:3
Дортмунду ни два гола и играч више нису били довољни да искористе кикс БајернаGetty © Christian Kaspar-Bartke

Златну прилику имали су "милионери" из Дортмунда у 28. колу домаћег првенства.

Бајерн Минхен није успео као домаћин да савлада Хофенхајм, већ су две екипе одиграле нерешено 1:1.

Павар је донео Тухеловом тиму вођство у 17. минуту, али је Крамарић у 71. поставио коначан резултат.

Деловао је да ће Борусија Дортмунд успети да то казни и победом у Штутгарту избори изједначење на врху табеле Бундеслиге.

Ипак, ни предност од 2:0, као и играч више од 39. минута, нису били довољни гостујућем тиму.

Головима Алеа и Малена у 26. и 33. минуту, Дортмунд је дошао до осетне предности.

Мавропанос је у 39. минуту добио црвени картон и све је водило ка глаткој победи гостујућег тима.

Ипак, уследио је невероватан финиш меча.

Кулибали у 78. минуту смањује на 1:2, да би у 84. Вагноман донео изједначење Штутгарту.

У 93. минуту, Рејна постиже погодак за велико славље Борусије, али меч је био далеко од завршеног.

Играо се седми минут надокнаде, када је Силас погодио за Штутгарт и поставио коначних 3:3.

Тако је Бајерн одржао предност од два бода на лидерској позицији на табели.

Хофенхајм је дошао до 13. места са 29 бодова, док је Штутгарт тек 16. са пет мање.