Фудбалери Бајерна савладали су у Минхену екипу Борусије Дортмунд са убедљивих 4:2 у дербију 26, кола Бундеслиге, који је обележио деби Томаса Тухела на клупи баварског тима
Препорођени Бајерн на Тухелов погон - убедљива победа у "Дер класикеру" за корак ближе титулиGetty © Lars Baron

Прави спектакл виђен је у "Дер класикеру" који врло вероватно може одлучити титулу у немачком фудбалском првенству.

Томас Тухел није могао боље да започне своју еру као тренер Бајерна из Минхена.

На жалост његовог бившег тима, Тухел је предводио Баварце до убедљиве победе, остварене одличном игром и уз велики број шанси и голова.

Борусија је катастрофално почела меч, пошто је у 13. минуту голман Кобеи постигао аутогол, када је изузетно лоше реаговао на пас штопера противничке екипе.

Лопта је прешла голману Борусије преко ноге и ушла у гол.

То је био велики ударац на, до овог меча, лидера на табели.

Бајерн је то искористио и до краја првог полувремена постигао још два гола.

Актер оба поготка био је Томас Милер, чиме је домаћин на "Алијанц арени" отишао на паузу са великих 3:0.

Већ у 51. минуту, Бајерн је постигао нови гол, а стрелац овога пута био је Коман.

До краја меча, Борусија је успела да сачува мало поноса и учини дерби иоле неизвеснијим.

У 72. минуту је Џан био прецизан са беле тачке, чиме је Дортмунд смањио на 4:1, а коначних 4:2 поставио је Мален у 90. минуту сусрета.

Бајерн је победом преотео прво место на табели Бундеслиге са два бода више од Борусије из Дортмунда.