Интер разбио Милан - ово је велики корак ка финалу Лиге шампиона

У првом од два миланска дербија у полуфиналу, до сигурног тријумфа стигли су "неразури"
Интер разбио Милан - ово је велики корак ка финалу Лиге шампионаGetty © Clive Rose / Staff

Фудбалери Интера победили су вечерас екипу Милана резултатом 2:0 (2:0) у првом мечу полуфинала Лиге шампиона.
Интер је повео у осмом минуту голом Едина Џека. "Нероазури" су само три минута касније постигли и други гол преко Хенрика Мхитаријана.

Интер је наставио са нападима, а Хакан Чалханоглу је у 16. минуту погодио стативу. Главни судија Хезус Хил Манзано је досудио пенал за Интер у 32. минуту после прекршаја над Лаутаром Мартинезом, али је после интервенције из ВАР собе поништио своју одлуку.

У другом полувремену углавном се играло на средини терена, а најбољу шансу за Милан имао је Сандро Тонали, али је погодио стативу.

Реванш меч биће одигран за шест дана, а домаћин ће бити екипа Интера.

У првом полуфиналу Лиге шампиона, фудбалери Реала и Манчестер ситија играли су синоћ у Мадриду без победника, 1:1. Реванш је за недељу дана у Манчестеру.

• 10. мај 2023 • 22:56

22:56

Крај - победа Интера 2:0!

Интер је направио велики корак ка пласману у финале Лиге шампиона!

Стрелци су у раној фази меча били Един Џеко и Хенрик Мхитарјан. Милан је сада у тешкој позицији пред реванш наредног уторка.

• 22:44

83' - Све мање времена за Милан

И даље Милан никако не успева да створи неку изгледнију шансу. Два гола заостатка могло би да им буде превелики залогај у реваншу, нарочито с оваквим односом снага.

• 22:24

64' - Статива Милана!

Имао је Интер сада мало среће, Сандро Тонали са око 15 метара шутира и поред неколико играча успева да погоди стативу. Лопта после тога одлази у аут.

• 22:23

Измене

Три измене после сат времена. У редовима Милана Тијао и Ориги улазе уместо Кјера и Салемакерса, док је Брозовић у тиму Интера заменио Мхитарјан.

• 22:07

Настављена је утакмица

Да видимо има ли одговора Милана, њима је и те како потребан бар један гол, и то што пре.

• 21:46

Полувреме!

Коначно крај првог дела игре, макар из угла играча Милана. Губе 2:0 и чак могу да буду задовољни - мало је фалило и да приме трећи гол и да Интер још добије и пенал.

Јако лоша игра "росонера" до сада.

• 21:32

32' - Ипак нема пенала!

Поништен је жути картон за Кјера, а судија је показао после гледања ВАР снимка да ипак није било елемената за једанаестерац.

• 21:31

31' - Пенал за Интер!

Лаутаро Мартинез је оборен у шеснаестерцу Милана, Кјер га је спотакао.

• 21:16

16' - Замало и трећи гол Интера

Чалханоглу је погодио стативу, наставио се напад Интера, а покушавао је и Мхитарјан из изгледне позиције, ипак, успео је Маињан да овог пута спаси гол Милана.

Катастрофална игра "росонера" у првих четврт сата.

• 21:11

11' - Гоооол, 2:0 за Интер!

Какав потоп Милана у првих 11 минута утакмице - није ни почело, а Интер већ има огромну преедност.

Стрелац овог пута је био Мхитарјан, после одличног продора Ди Марка, а одбрана Милана је катастрофално реаговала.