Сергеј у 95. минуту спасио Лацио - једним потезом "ишчупао" бод

Репрезентативац Србије је био кључни играч да римски тим не доживи неочекивани пораз
Сергеј у 95. минуту спасио Лацио - једним потезом "ишчупао" бодGetty © Paolo Bruno / Stringer

Фудбалер Лација Сергеј Милинковић-Савић дао је гол у петом минуту надокнаде којим је римски клуб на домаћем терену стигао до 2:2 против Лећеа у мечу 35. кола Серије А.

Репрезентативац Србије је био стрелац ударцем главом са петерца, чиме је помогао римском клубу да избегне пораз од аутсајдера.

Гости ће дуго жалити за изгубљена два бода, не само због гола Србина, већ и због чињенице да код резултата 0:0 Габријел Стрефеца није искористио пенал у 23. минуту.

Казна за то је стигла у 34. минуту кад је Ћиро Имобиле послао лопту у гол гостију и донео вођство Лацију. Француз Реми Уден је головима на крају првог и почетку другог полувремена донео потпуни преокрет, али је на већ описан начин Милинковић-Савић "украо" бод ривалу.

Лацио је остао трећи са 65 бодова, док је Леће 16. са 32, пет више од Специје која је прва "испод црте" у зони испадања.