Звезда у надокнади срушила Војводину, Кангва херој

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Војводине са 2:1 у дерби мечу 35. кола Суперлиге Србије
Звезда у надокнади срушила Војводину, Кангва херој© ATA Images

Узбудљив меч на стадиону "Рајко Митић" одиграли су београдски и новосадски црвено-бели.

Играло се у сјајном ритму, обе екипе биле су жељне фудбала, надигравања и давања гола више, што је резултовало садржајним мечом.

До последњег минута сусрета, деловало је да ће резутлат бити нерешен, али је Звезда успела да слави голом у надокнади меча.

Већ у деветом минуту је домаћин стигао до вођства, када је Букари погодио мрежу ривала.

Предност Звезде од 1:0 на снази је била све до 57. минута, када је Барај са првим, и испоставиће се последњим контактом на мечу, главом послао лопту иза голмана Борјана.

Барај се повредио приликом поготка, па је морао да напусти терен.

Потпуно отворена завршница играла се у Београду, а обе екипе имале су прегршт шанси.

Звезда је чешће и интензивније нападала, али је одбрана гостију, на челу са голманом Царевићем, дуго одолевала.

Када је деловало да ће се бодови поделити, на сцену је ступио Кангва, који је ударцем изван шеснаестерца, успео да матира голмана гостију и свом тиму донесе победу и сва три бода.

Тим Милоша Милојевића је шест кола пре краја обезбедио титулу у домаћем првенству, па је нова победа донела престиж и три бода, што је укупно 95 за Звезду ове сезоне.

Војводина другим поразом заредом, остаје на 61 боду, што је три мање од четвртопласираног Партизана.