Сити понизио Реал Мадрид и скинуо им "круну" за финале Лиге шампиона

Екипа Пепа Гвардиоле убедљиво је савладала актуелног првака Европе у реваншу полуфинача
Сити понизио Реал Мадрид и скинуо им "круну" за финале Лиге шампионаGetty © Clive Brunskill / Staff

Фудбалери Манчестер ситија други су финалисти Лиге шампиона и играће против Интера 10. јуна у Истанбулу за наслов првака Европе.

Екипа Пепа Гвардиоле потпуно је понизила Реал Мадрид у реванш утакмици полуфинала и после 1:1 у Шпанији, успела да на свом терену слави 4:0.

Голове су постигли Бернардо Силва у 23. и 37. минуту, Едер Милитао је у 76. затресао сопствену мрежу и наговестио пораз Мадриђана, а све је у надокнади потврдио Хулијан Алварез за убедљивих 4:0, односно 5:1 укупним резултатом.

Сити ће тако после 2020. године играти по други пут у финалу Лиге шампиона и имаће прилику да по први пут у историји постану најбољи тим Европе. Ривал им је троструки освајач такмичења, Интер, који на овај трофеј чека од 2010. године.

Реал на овом мечу једноставно није имао решења за "грађане", па су после губитка титуле у првенству Шпаније остали и без наслова првака Старог континента.

• 17. мај 2023 • 22:50

22:50

Готово је - Манчестер сити је у финалу!

Други пут у историји, Манчестер сити је у финалу Лиге шампиона - избацили су Реал Мадрид и тако "скинули круну" актуелном прваку Европе.

Бриљантна утакмица - 4:0 за Сити, укупним резултатом 5:1!

• 22:48

90+1' - Сити води 4:0!

Хулијан Алварез тек што је ушао уместо Холанда, одмах је постигао гол!

Ово је сада већ понижење за Реал Мадрид!

• 22:32

76' - Гооооол, 3:0 за Манчестер сити!

Сада је стварно крај - Манчестер сити ће отићи у финале Лиге шампиона!

После центаршута Де Брујнеа, лопта је погодила Милитаа и то је аутогол Мадриђана.

• 22:16

60' - Реал још без шансе

Почело је друго полувреме пре читавих 15 минута, али Реал још увек не успева да створи неку прилику која би могла да их врати у меч. Сити контролише дешавања.

• 22:02

Почело је друго полувреме

Сити је на 45 минута од пласмана у финале Лиге шампиона.

• 21:47

Крај првог полувремена - 2:0

Сити има велику предност у Манчестеру - Реал Мадрид ће морати далеко, далеко боље ако желе да стигну до новог финала.

• 21:37

37' - Гоооол, Сити води 2:0!

Поново је Бернардо Силва стрелац - Реал Мадрид је на коленима!

Не знају шта их је снашло, одбрана је било збуњена, а после одбијене лопте, Силва успева да је главом смести у мрежу!

• 21:35

35' - Пречка Тонија Кроса!

Страшан ударац немачког фудбалера са дистанце, утихнуо је "Етихад", али лопта је на крају завршила на пречки Ситијевог гола. Остаје 1:0 за домаће.

• 21:25

23' - Гооооол, Сити води 1:0

Бернардо Силва доводи Манчестер сити у вођство! Одличан ударац Португалца којим је преварио Куртоу и довео "грађане" у вођство.

• 21:22

21' - Куртоа вади лопту "из гола"!

Ерлинг Холанд поново у шанси, поново у скоку после центаршута са леве стране, али Куртоа чудесном одбраном не дозвољава Ситију да поведе!