Kадетска фудбалска репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Мађарској, пошто је у трећем колу Б групе ремизирала са Шпанијом 1:1 (0:0)
Кадети Србије одиграли нерешено са Шпанијом, па се пласирали у четвртфинале Европског првенства!© FSS

Србија је повела поготком Андрије Максимовића у 68. минуту, а изједначио је Ламине Јамал 10 минута касније.

У другом мечу групе Италија је савладала Словенију 3:0.

Шпанија је освојила прво место у групи са седам бодова, Србија је друга са четири, док су Италија и Словенија освојиле по три бода.

Изабраници селектора Александра Луковића у четвртфиналу ће се састати са победником А групе Пољском, док ће ривал Шпанцима бити селекција Републике Ирске.