Лудница у Атини! АЕК у надокнади елиминисао Динамо, Вида пресудио "својима"

Нестварне сцене у Атини, где је АЕК успео да елиминише Динамо Загреб из квалификација за Лигу шампиона, головима у судијској надокнади времена

Неће се претерати ако се двомеч АЕК-а и Динамо Загреба опише речима "хаос" и "лудница".

Чак 12 дана након планираног, две екипе одиграле су меч у Атини, пошто је првобитно планирани термин био одложен због трагично настрадалог навијача АЕК-а.

Тим из Атине успео је у Загребу да слави након преокрета са 2:1, те је у реванш ушао са психолошком и резултатском предношћу.

Ипак, није све ишло по плану АЕК-а у Атини.

Головима Шутала у надокнади првог полувремена, а потом и Љубичића у 65. минуту, екипа из Загреба дошла је до повољног резултата, који их је водио надомак пласмана у Лигу шампиона.

Динамо је имао ствари у својим ногама и деловало је да ће успети да избаце грчки тим, али је уследила невероватна надокнада другог полувремена.

У 92. минуту је Араухо постигао гол за домаће и донео велико славље на трибинама.

Тада се стицао утисак да ће двомеч отићи у продужетке, али је уследио нови шок за госте.

Десети минут надоканде донео је пенал за АЕК, који у гол није претворио Гарсија.

Срећом по атински клуб, хрватски фудбалер и некадашњи члан Динама, а сада дефанзивац АЕК-а Домагој Вида, постигао је погодак на одбитак и тако елиминисао тим из Загреба.

АЕК се пласирао у плеј-оф фазу квалификација за Лигу шампиона, где ће се састати са Антверпом.