Ђере рутински до другог кола, Кецмановићева агонија не престаје

Првог дана такмичења у "великој јабуци", поред победе Новака Ђоковића, српски тенисери имали су половичан учинак
Ђере рутински до другог кола, Кецмановићева агонија не престаје© A.K./ATAImages

Ласло Ђере пласирао се у друго коло Ју-Ес опена, док је Миомир Кецмановић завршио учешће поразом.

Ђере је на старту турнира савладао Американца Брендона Накашиму максималним резултатом, по сетовима 7:5, 6:4, 6:4.

Након размењених брејкова на почетку дуела, сервери су се стабилизовали све до финиша првог сета. Тада је Ђере заиграо агресивније, одузео сервис ривалу и дошао до 1-0. Серију је наставио и стекао сет и брејк вишка, али се Американац вратио на 4:4.

Међутим, Ласло је показао менталну стабилност, направио још један брејк и стигао на корак до титуле.

Један брејк био је довољан и у трећем сету да посао заврши за нешто више од два сата и 20 минута.

Ђереа у следећем колу очекује дуел са француским играчем Игоом Гастоном.

Миомир Кецмановић није успео да се пласира у друго коло, пошто је поражен од Перуанца Хуана Пабла Вариљаса, резулатом 1:6, 7:5, 7:5, 6:4.

Миша је наставио са веома лошим резултатима ове сезоне, иако се чинило после освајања првог сета да би могао да прекине црну серију.

Међутим, Вариљас је направио преокрет у следећа три сета, највише захваљујући томе што је најважније поене играо боље.

Србин је покушавао да се врати, али није успео и поражен је након скоро три и по сата игре.

Перуанац ће у другом колу играти са Тејлором Фрицом из Сједињених Америчких Држава, који је лако победио земљака Стива Џонсона – 6:2, 6:1, 6:2.

Највеће изненђење првог дана такмичења свакако је пораз четвртог играча света Холгера Рунеа, који је изгубио већ на старту.

Бољи од Рунеа био је Роберто Карбаљес Баена у четири сета, резултатом 6:3, 4:6, 6:3, 6:2.

Ју-Ес опен игра се за наградни фонд од 65 милиона долара, а титулу брани Карлос Алкараз.