Прштало у северном Лондону, несрећни Челси ниже поразе

Арсенал и Тотенхем одиграли феноменалан меч у дербију северног Лондона
Прштало у северном Лондону, несрећни Челси ниже поразеGetty © Ryan Pierse

Дерби северног Лондона је и овај пут оправдао очекивања.

Дуели Арсенала и Тотенхема можда не донесу увек много голова, али узбуђења никада не мањка.

Овај пут, апсолутно ништа није недостајало.

Арсенал је повео у 26. минуту, када је Кристијан Ромеро погодио своју мрежу.

Тотенхем је успео да изједначи до одласка на одмор, пошто је у 42. минуту погодио Сон.

Несрећни Ромеро је, након аутогола, скривио и пенал.

Играо се 53. минут, када је Аргентинац играо руком у казненом простору, па је Букајо Сака донео Арсеналу нову предност.

Сака је прославио гол имитирајући прославу Џејмса Медисона (симулира да игра пикадо), али му је Медисон одговорио већ у наредном нападу.

Офанзивни везиста је уписао нову асистенцију, поново за Сона, а овај је донео изједначење гостима.

Ливерпул је на свом терену победио Вест Хем са 3:1.

Салах је са пенала донео предност Ливерпулу у 16. минуту, а изједначио је Бовен у 42.

Гол Џонса је у надокнади поништен због офсајда, али је Ливерпул у наставку притиснуо још јаче.

Дарвин Нуњез је у 60. минуту сјајно реаговао на асистенцију Мак Алистера, па је "редсима" донео нову предност.

Да не буде драме у завршници, побринуо се Диого Жота, који је сместио лопту у гол у 85. минуту.

Брајтон наставља са спектакуларним играма у Премијер лиги, па је лако дошао до победе над Борнмутом - 3:1.

Истина, гости су повели, гол је постигао Соланке у 25. минуту, а домаћин је изједначио аутоголом Керкеза у надокнади првог дела игре.

У наставку је прилику добио Каору Митома, па је са два гола решио питање победника.

Муке Челсија се настављају - "плавци" су на свом терену поражени од Астон Виле са 1:0.

Пошто су се поштено испромашивали, фудбалери Челсија су решили да олакшају гостима посао.

Играо се 58. минут, када је Мало Густо скандалозно стартовао, због чега је добио директан црвени картон.

Астон Вила је искористила поклон, па је дошла до победе голом Олија Воткинса, првог у новој сезони.

Челси је покушавао до краја да дође до изједначења, али у томе није успео, па је уписао трећи пораз у првих шест кола.

Манчестер сити је први са 18 бодова, Ливерпул је други са 16, Брајтон има 15, Тотенхем и Арсенал по 14, Астон Вила 12.

Следе Вест Хем са 10, Манчестер јунајтед има 9, Кристал Палас и Фулам по 8, Нотингем Форест 7, Њукасл и Брентфорд по шест.

Челси има пет, Евертон и Вулверхемптон по четири, Борнмут има три, док су на дну Шефилд, Лутон и Барнли, са по једним освојеним бодом.