Барса се овога пута није провукла, Мајорка и Рајковић одолели налетима

Фудбалери Мајорке и Барселоне одиграли су нерешено 2:2 у мечу осмог кола Ла Лиге
Барса се овога пута није провукла, Мајорка и Рајковић одолели налетимаGetty © Rafa Babot

Палма де Мајорка била је домаћин сјајној утакмици између домаће екипе и гостију из Барселоне.

Иако је створила велики број шанси и доминирала већим током меча, "Блауграна" није успела да дође до сва три бода.

Мајорка је максимално искористила своје шансе и казнила грешке ривала.

Већ у осмом минуту је Тер Штеген погрешио, што је Мурићи претворио у погодак.

Барселона је морала да игра конкретније од тог тренутка и то је донело доста узбуђења до краја првог дела.

Рафиња је у 41. минуту веома снажно и прецизно шутирао и донео гостима изједначење.

Две велике прилике Каталонци имали су управо преко Бразилца, када је изашао сам пред Рајковића, али шутирао преко гола и преко Феликса, чији ударац је одбранио српски голман.

Барселона у поменуте две шансе није успела да дође до преокрета, а у преосталом времену је Мајорка успела да приреди још једно изненађење.

Рајковић је испуцао лопту, Мурићи добро скочио и упослио Пратса, који бежи чуварима и матира Тер Штегена.

Уместо са 1:2, на полувреме се отишло резултатом 2:1.

То је значило да у другом делу меча, гост мора да иде на све, или ништа.

Одличан напад у 75. минуту, Фермин је крунисао првим поготком у званичним мечевима у дресу каталонског клуба.

Има Барселона за чиме да жали, пошто су у неколико наврата били близу гола, али се резултат није мењао.

У другом мечу Ла Лиге одиграном у суботу, Севиља је убедљиво савладала Алмерију са 5:1.